سوپر ویزای کانادا 

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا همیشه یکی از دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های مهاجران دوری از خانواده، بخصوص پدر و مادر است. جالب است بدانید دولت کانادا حتی به فکر دلتنگی و حفظ کانون خانواده ‌ی شهروندان خارجی خود نیز است و برای آن برنامه‌های ویژه‌ای دارد. یکی از این برنامه‌ها، ‌سوپر ویزای کانادا می‌باشد.

سوپر ویزای کانادا مختص والدینی است که فرزندانشان شهروند کانادا هستند و یا اقامت دائم این کشور را دارند. این ویزا که از دسامبر ۲۰۱۱ صادر می‌شود، یک ورود موقتی به کانادا است که به پدر، مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ شخص شهروند اجازه می‌دهد با خانواده خود در کانادا زندگی کنند.

هدف دولت کانادا از صدور این ویزا ارج نهادن به والدین شهروندان و حفظ بنیان خانواده آنها می‌باشد. البته که این اقدامات از نظر اقتصادی و اجتماعی به نفع دولت هم است.

حضور پدر و مادر،‌ یا پدر بزرگ و مادر بزرگ باعث آرامش و امنیت روانی افراد می‌گردد، همین موضوع می تواند راندمان کاری را بالا ببرد. ضمن اینکه والدین در کارهایی مانند نگهداری از بچه‌ها می‌توانند به خانواده کمک کنند.

در ادامه‌ی مطلب بیشتر با سوپر ویزای کانادا و شرایط و مراحل دریافت آن آشنا خواهیم شد.

مراحل تشکیل پرونده برای اخذ ویزای مولتی کانادا

پیشنهادمیکنیم مقاله اخذویزای مولتی کانادا را نیز دنبال نمایید

اقامت دائم کانادا

سوپر ویزای کانادا چیست ؟

سوپر ویزای کانادا نوعی از ویزای توریستی است که تسهیلات بیشتری نسبت به آن دارد. مدت اعتبار این ویزا که با نام های ویزای والدین یا ویزای پدر و مادر هم شناخته می شود ۱۰ سال می‌باشد که البته در این مورد مدت اعتبار پاسپورت شخص مهم است مثلاً برای ایرانیان که اعتبار پاسپورتشان ۵ سال است، این ویزا هم ۵ ساله صادر می گردد. همچنین میتوانید مقاله هزینه ویزای تحصیلی کانادا را نیز دنببال نمایید

سوپر ویزای کانادا به دو صورت مولتیپل (چند ورودی) یا سینگل ( تک ورودی) صادر می‌شود. تا پیش از این افرادی که ویزا را به صورت مولتیپل دریافت می‌کردند، با هر بار ورود به خاک کانادا تا ۲ سال می‌توانستند اقامت داشته باشند اما وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به تازگی اصلاحات اساسی در مورد قوانین مربوط به سوپر ویزای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها انجام داده است. این تغییرات در راستای جذب و حفظ مهاجران که شاه کلید موفقیت کانادا هستند، اجرا شده است.

قانون جدید که از ۴ جولای ۲۰۲۲ اجرایی شده است، مدت اقامت دارندگان این ویزا را در هر بار ورود به کانادا از ۲ سال به ۵ سال افزایش داده است. افراد بعد از ورود نیازی به خروج از کشور نخواهند داشت و تا پایان اعتبار ویزا می‌توانند در کانادا بمانند.

همچنین والدینی که دارای سوپر ویزا هستند نیز می‌توانند اقامت خود را تا دو سال دیگر تمدید نمایند و به این شکل تا ۷ سال در کانادا بمانند.

نکته دوم در مورد اصلاحات انجام شده در مورد بیمه والدین است. والدین ، پدربزرگ و مادربزرگ هایی که برای سوپر ویزا درخواست می دهند، باید معاینه پزشکی انجام داده و بیمه پزشکی خصوصی داشته باشند.

تا قبل از این فقط کمپانی‌های بیمه کانادایی می‌توانستند پوشش بیمه‌ای لازم را به دارندگان سوپر ویزا ارائه دهند اما بعد از تصویب قانون جدید به بعضی از شرکت های بیمه بین‌المللی نیز اجازه‌ی این پوشش داده شد.

مراحل تشکیل پرونده برای اخذ ویزای مولتی کانادا

اگر قصد سفر به کانادا را دارید حتما مقاله پیکاپ کانادا را دنبال نمایید

شرایط دریافت سوپر ویزای کانادا

شرایط دریافت سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا  فرزند یا نوه شما شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد، از فرزند یا نوه خود یک دعوتنامه امضا شده داشته باشید، داشتن بیمه درمانی از یک شرکت بیمه کانادایی یا بین‌المللی مورد تأیید کانادا با رعایت موارد حداقل یک سال اعتبار از زمان ورود به کانادا، حداقل پوشش ۱۰۰ هزار دلار، تاییدیه پرداخت، هزینه بیمه درمانی که این درخواست باید از خارج کانادا انجام شود.

متقاضی باید مجاز به ورود به کانادا باشد، متقاضی باید معاینات پزشکی را انجام دهد، متقاضی باید گذرنامه معتبر داشته باشد، متقاضی باید ثابت کند که امکانات مالی کافی دارد و می تواند از عهده هزینه‌های خود در کانادا برآید.

متقاضی بتواند ثابت کند وابستگی‌هایی ( خانواده درجه ۱، اموال و درآمد) در کشور مبدأ دارد و بعد از تمام شدن مدت ویزا به وطن باز خواهد گشت.

فرد دعوت کننده باید تمکن مالی و درآمد مناسب داشته باشد و بتواند پدر، مادر یا پدربزرگ ، مادربزرگ خود را در مدت حضور در کانادا از نظر مالی تأمین نماید.

دولت کانادا حداقل درآمد لازم برای سوپر ویزا را نسبت به قبل حدود ۲/۷ درصد افزایش داده است. فرزندان یا نوه‌های حامی مالی باید این شرایط را برای دعوت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود برای اقامت تا ۵ سال در کانادا رعایت کنند.

پیکاپ ویزای کانادا چیست ؟

اگر قصد سفر به کانادا را دارید حتما مقاله پیکاپ کانادا را دنبال نمایید

مراحل دریافت سوپر ویزای کانادا

مراحل دریافت سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا برای دریافت سوپر ویزا درخواست دهید و مدارک را ارسال کنید. این کار را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری می توان انجام داد.
به این نکته توجه داشته باشید که اپلای باید خارج از خاک کانادا صورت گیرد. درخواست دریافت سوپر ویزا توسط اداره مهاجرت کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرد و این مرحله ۱ تا ۳ ماه طول می‌کشد.

اگر درخواست مورد تأیید قرار بگیرد، ویزا برای شما صادر خواهد شد.

دلایل رد شدن درخواست سوپر ویزای کانادا نداشتن بودجه کافی و اثبات نشدن توان مالی، تعداد بالای تقاضا، رعایت نکردن استانداردهای بهداشتی و امنیتی، قانع کننده نبودن اهداف سفر، نداشتن برنامه سفر و کامل نبودن مدارک درخواست شده است.

ویزای مولتی کانادا

مدارک دریافت سوپر ویزای کانادا

مدارک اخذ سوپر ویزای کانادا پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی عکس پرسنلی دعوتنامه امضا شده توسط فرزند یا نوه که شامل تعهد حمایت مالی در مدت زمان اقامت شما در کانادا، لیست تعداد و نام اعضای خانواده شخص دعوت کننده، کپی مدارک، اثبات کننده وضعیت اقامت شخص، در کانادا مانند کارت شهروندی یا PR می باشد.

مدارک اثبات کننده تمکن مالی شامل نامه ارزیابی مالیاتی، نامه بیمه اشتغال، صورتحساب بانکی، نامه اشتغال شخص میزبان به همراه میزان حقوق و تاریخ استخدام، تاییدیه پرداخت بیمه درمانی، مدرک اثبات کننده رابطه فرزندی یا نوه با یکدیگر، مدارک آزمایش‌های پزشکی، مدارک وابستگی و .. است

وقت سفارت کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مدارک سفارت کانادا را دنبال نمایید

ویزای مولتی کانادا

هزینه دریافت سوپر ویزای کانادا

شخصی که برای ویزا یا اقامت خاصی اقدام می کند، حتماً باید فاکتور هزینه را مدنظر قرار دهد تا در طول پروسه با مشکل مالی مواجه نشود و پرونده به خاطر مشکلات مالی راکد نشود. پروسه اخذ سوپر ویزای کانادا هزینه چندانی ندارد، حدود ۳۰۰ دلار هزینه وجود دارد.

از این مبلغ ۱۰۰ دلار بابت بررسی مدارک و ۸۵ دلار بابت امور انگشت نگاری می‌باشد. در صورتی که که افسر ویزا از شخص متقاضی آزمایش‌های پزشکی را بخواهد، هزینه‌های این مورد هم باید مدنظر قرار داد.

اخذ ویزای مولتی کانادا

مزایای دریافت سوپر ویزای کانادا

علاوه‌ بر سوپر ویزای کانادا راه های دیگری هم برای بردن والدینتان به کانادا وجود دارد مانند:
برنامه اسپانسرشیپ والدین: از طریق این برنامه برای والدین خود اقامت دائم بگیرید. پس از مدتی هم می‌توانند شهروند کانادا شوند و پاسپورت کانادایی بگیرند. البته اسپانسر باید شرایطی داشته‌ باشد از جمله حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد، اقامت دائم یا شهروندی کانادا داشته باشد، اثبات داشتن حداقل درآمد مورد نیاز در ۳ سال گذشته برای حمایت مالی والدین (در صورت تأهل مجموع درآمد اسپانسر و همسر هم قابل قبول است).

دریافت اقامت دائم برای والدین مزایای زیادی دارد مانند:
والدین شما ازحقوق شهروندی برخوردار می‌شوند (غیر از حق رأی در انتخابات و داشتن پاسپورت کانادایی که بعد از ۳ سال به این حقوق هم خواهند رسید)، بیمه درمانی رایگان، امکان کار در کانادا، استفاده از کیفیت بالای زندگی در کانادا و..

به این نکته مهم باید توجه داشته باشید که برنامه اسپانسرشیپ والدین در حال حاضر به صورت قرعه‌کشی سالانه انجام می‌شود. در صورتی که شرایط را داشته باشید، احتمال اینکه در قرعه‌کشی برنده شوید و بتوانید اسپانسر والدین خود شوید، در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد است.

نکته مهم دیگر این است که از طریق این برنامه می توانید برای پدربزرگ و مادربزرگ خود هم اقدام نمایید.
ویزای توریستی: اگر امکان اقدام از طریق برنامه اسپانسرشیپ را ندارید، از ویزای توریستی استفاده کنید. در حال حاضر احتمال اینکه به والدین ویزای توریستی بدهند، بسیار بالا است. در اکثر موارد با درخواست این ویزا موافقت می شود. مدت این ویزا حداکثر ۵ ساله است که با هر بار ورود حداکثر ۶ ماه داخل خاک کانادا خواهند ماند.

البته در شرایطی این مدت قابل تمدید است.
مهم ترین مزیت سوپر ویزای کانادا، مدت اعتبار و مالتیپل بودن آن می‌باشد. برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ هایی که می خواهند مدت بیشتری کنار فرزندان خود باشند، این ویزا مناسب تر است. با سوپر ویزا فرد می‌تواند به مدت ۵ سال، بدون نیاز به خروج در کانادا بماند.

جذابیت دیگر این نوع از ویزا زمان کم رسیدگی به درخواست و دریافت آن است. صدور این ویزا از ۱ تا ۳ ماه طول می‌کشد.
با سوپر ویزا والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ‌ها بدون داشتن دغدغه اقامت دائم به مدت طولانی و تا زمانی که فرزندان به حضورشان نیاز دارند، کنار آنها می مانند. در نهایت شما باید با توجه به شرایط خود و والدینتان تصمیم بگیرید از کدام یک از انواع ویزاهای توریستی، اسپانسر شیپ یا سوپر ویزا استفاده کرده و والدینتان را کنار خود داشته باشید.

 
بهترین زمان خرید تور اروپا

اگر که قصد سفر دارید حتما از تورهای اروپایی ما نیز دیدن نمایید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید