دیدنی های آنتالیا

دیدنی های آنتالیا آنتایا یکی از شهرهای دیدنی کشور ترکیه است و این شهر دارای مکان‌های دیدنی بسیار زیادی می‌باشد و به همین دلیل در این بخش از مطلب قصد داریم که به معرفی دیدنی‌های آنتالیا بپردازیم.اگر قصد سفر کردن به این شهر توریستی را دارید پیشنهاد می‌کنیم که در این بخش از مطلب با ما همراه باشید.

یکی از مکان‌های دیدنی زیبای آنتالیا دروازه‌ هادریان نام دارد و این مکان با نام دیگری نظیر هادریانوس نیز شناخته می‌شود و دلیل نامگذاری کردن این دروازه به نام هاردیانوس به علت ورود امپراطور روم باستان به این دروازه دیدنی می‌باشد. دروازه هاردیان در اصل یک ساختمان دو طبقه می‌باشد که در طبقه همکف آن کافه‌ها و رستوران‌هایی جهت پذیرایی کردن از توریست‌ها تاسیس شده‌اند و در طبقه دوم آن یک موزه تاریخی وجود دارد که در آن آثار باستانی و تاریخی مختلفی نگهداری می‌شوند.

آنتالیا علاوه بر داشتن آثار باستانی دارای بندرهای مختلفی نیز می‌باشد و توریست‌ها پس از سفر کردن به آنتالیا می‌توانند از این بنادر و همچنین از ساحل‌های واقع شده در آنتالیا دیدن کنند. امروزه این مکان‌های دیدنی برای پذیرایی از توریستان آمادگی لازم را کسب نموده‌اند و دارای امکاناتی مانند رستوران و سوئیت برای اجاره هستند.

علاوه بر موزه‌ها و اسکله‌ها و همچنین ساحل‌های واقع شده در آنتالیا مکان‌های دیگری نیز برای دید و بازدید کردن توریستان در این شهر وجود دارد و یکی از این مکان‌ها مسجد مناره نام دارد و این مسجد یکی از مسجدهای تاریخی شهر آنتالیا می‌باشد و دارای معماری کاملا اصیلی است و 6 مناره دارد.

اخذ ویزای شینگن

اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن را دنبال بکنید.

بندر قدیمی آنتالیا

دیدنی های آنتالیا یکی از مکان‌های قدیمی و پر بازدید آنتالیا، بندر قدیمی آنتالیا نام دارد و این بندر دارای یک ساحل نسبتا بزرگ است. این ساحل با درختان نخل بسیار زیادی پوشانده شده است و دور تا دور آن صخره قرار گرفته است. به همین دلیل این بندر دارای جاذبه‌های تفریحی و دیدنی زیادی است و دارای هتل‌های چند ستاره، رستوران‌های معروف و کافی شاپ‌های بی شماری می‌باشد.

بندر قدیمی آنتالیا قدمت تاریخی دارد و قدمت آن مربوط به قرن سوم میلادی می‌باشد.اگر قصد اقامت در این بندر را در طی روزهای سفر خود دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در هتل‌های واقع شده در این بندر اقامت کنید زیرا این هتل‌ها علی رغم امکانات رفاهی بالایی که دارند، از قیمت مناسبی برخوردار می‌باشند. علاوه بر آن مسافت این هتل‌ها تا ساحل و پارک آبی آنتالیا بسیار کوتاه می‌باشد و پس از اقامت در این هتل‌ها می‌توانید به راحتی از جاهای دیدنی بندر دیدن کنید.

از مهمترین هتل‌های آنتالیا می‌توان به هتل آدالیا پورت و هتل دوگان و همچنین هتل دیلایت دلوکس و… اشاره کرد.از دیگر امکانات موجود در این بندر می‌توان به امکانات تفریحی نظیر قایق سواری، موج سواری و… اشاره کرد.

با سفر کردن به آنتایا و بازدید از این هتل می‌توانید از امکانات تفریحی بی شماری استفاده کنید. از غروب زیبای دریای مدیترانه می‌توانید دیدن کنید. در صورتی که به ماهیگیری علاقه دارید می‌توانید با خریدن تورهای ماهیگیری در این بندر به کارهای تفریحی نظیر ماهیگیری نیز بپردازید.

تر ارزان اروپا

برای دریافت تور ارزان اروپا میتوانید مقاله تور ارزان اروپا را دنبال بکنید.

تور لحظه آخری آنتالیا

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا نیز در شمار مکان‌های دیدنی آنتالیا این شهر قرار می‌گیرد و این موزه در شمار اماکن فرهنگی و تاریخی آنتالیا قرار می‌گیرد و بازدید کردن از این موزه و آشنایی با آثار آن تا حدود زیادی گردشگران را با فرهنگ و تاریخ کشور ترکیه آشنا می‌کند و به همین دلیل بسیاری از توریستان پس از سفر به آنتالیا مشتاق بازدید کردن از اماکن تاریخی و به ویژه موزه‌ها هستند. از جمله اماکن فرهنگی گردشگری هستند که اغلب افراد جهت شناخت بیشتر با تاریخ و تمدن کشور ترکیه، تمایل به بازدید از این گونه اماکن دارند.

به طور کلی هشت موزه‌ی تاریخی در شهر آنتالیا قرار گرفته شده است و هر کدام از این موزه‌ها آثار تاریخی خاصی را به بازدید کنندگان ارائه می‌دهند.

اولین موزه‌ی پربازدید در شهر آنتالیا موزه باستان شناسی نامیده می‌شود.این موزه یک موزه‌ی بسیار تاریخی است و آثار جنگی و نقاشی‌های تاریخی مربوط به زمان سلاطین عثمانی در این موزه قرار داده شده‌اند. اگر از افرادی هستید که علاقه به دانستن و شناختن بیشتر سلسطه عثمانی دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این موزه بازدید به عمل آورید.

یکی دیگر از موزه‌های واقع شده در آنتالیا به نام موزه موزیسی خوانده می‌شود و این موزه آثار مربوط به امپراطوری‌های مختلف ترک را در خود جای داده است و آثار مربوط به جنگ‌های ترکیه نیز در این موزه نگهداری می‌شوند. بنابراین اگر میلی به دیدن آثار جنگی قدیمی دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این موزه بازدید به عمل آورید.

لازم به ذکر است که بدانید موزه گفته شده در زمان سلطان سلیمان عثمانی تاسیس شده است و متراژ آن حدود 40000 متر مکعب است. علاوه بر موارد گفته شده این موزه دارای 15 گالری مجزا می‌باشد و این گالری‌ها بسیار بزرگ هستند.

اگر قصد سفر به ترکیه دارید میتوانید مقاله تور ارزان ترکیه را دنبال بکنید.

موزه آنتالیا

قلعه رومیان

دیدنی های آنتالیا قلعه رومیان یکی از مکان‌های دیدنی فوق العاده جذاب آنتالیا به شمار می‌آید و در زبان ترک تبار، به این قلعه که به زبان ترکی به آن قلعه (Hıdırlık Kulesi) نیز می‌گویند و بهتر است که بدانید قدمت این قلعه مربوط به قرن دوم میلادی می‌باشد.

این قلعه دارای ارتفاع زیادی است و در زمان‌های دور، ستاره شناسان و افرادی که به علم نجوم علاقه داشتند بر روی آخرین طبقه این قلعه به بازدید کردن از ستارگان می‌پرداختند و امروزه نیز افرادی که به دیدن ماه و ستارگان علاقه دارند می‌توانند شب‌ها بر روی آخرین طبقه این قلعه بروند و به بازدید کردن از ستارگان بپردازند.

امروزه قلعه رومیان بازسازی و مرمت شده است و اطراف این قلعه را با لامپ و چراغ نور پردازی کرده‌اند و در نتیجه فضای این قلعه به یک مکان زیبا و مناسب برای تفریح و عکس برداری تبدیل شده است.

قلعه رومی‌ها مسافت بسیار کوتاهی با بندر قدیمی آنتالیا دارد و اگر قصد اقامت در نزدیک این قلعه را دارید بهتر است که در هتل‌های واقع شده در بندر قدیمی آنتالیا اقامت کنید و اگر از قلعه رومی بازدید کرده‌اید و به دنبال مکانی برای صرف غذا و استراحت هستید بهتر است که به رستوران‌های واقع شده در بندر قدیمی مراجعه نمایید.

قلعه رومی‌ها از دو استوانه کلی تشکیل شده است و هر کدام از این استوانه‌ها حدود 20 متر ارتفاع دارد و در راه پله‌های این قلعه پله‌های پر پیچ و خمی برای بالا رفتن از این قلعه واقع شده‌اند.

اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید پیشنهاد میکنیم مقاله تور لحظه آخری آنتالیا را دنبال بکنید.

قلعه رومیان

آشنایی با بسکوناک

دیدنی های آنتالیا بسکوناک نیز یکی از مکان‌های توریستی آنتالیا می‌باشد و در این بخش از مطلب قصد داریم که مطالبی را جهت آشنایی با بسکوناک در اختیارتان قرار دهیم.

به طور کلی این منطقه دیدنی علاوه بر بسکوناک دارای نام دیگری نیز می‌باشد و در عموم مردم بیشتر با نام آسپندوس شناخته می‌شود و نام این مکان، رومی می‌باشد.این مکان سال‌های زیادی است که ترمیم و بازسازی نشده است و در ارتفاعات کوه مانند قرار دارد و اگر قصد بازدید کردن از این مکان را دارید حتما از کفش و لباس مناسب استفاده کنید.

تک تک مکان‌های واقع شده در بسکوناک دیدنی و جذاب هستند اما اگر به این مکان رفتید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از سالن آمفی تئاتر واقع شده در بسکوناک دیدن کنید زیرا این سالن فرم بسیار باستانی دارد و در آن آثار مربوط به تئاترهای قدیمی ترکی و رومی نگهداری شده‌اند. در برخی از روزهای هفته در این سالن تئاترهای باستانی پخش می‌شوند و گردشگران با تهیه بلیط می‌توانند از تئاترها بازدید کنند.

بسکوناک فاصله چندانی با آنتایا ندارد و در 20 کیلومتری آنتالیا واقع شده است و از آن به عنوان یک شهر تاریخی کوچک یاد می‌شود. وجود رستوران‌ها و سکونتگاه‌های باستانی در بسکوناک زیبایی و جذابیت این شهر را چندین برابر کرده است. در شهر بسکوناک، کلیساها و معابد باستانی به صورت نیمه تخریب شده قرار دارند و شما می‌توانید به صورت رایگان از برخی از مکان‌های دیدنی گفته شده در این شهر دیدن نمایید. اما لازم به ذکر است که بدانید اکثر مکان‌های دیدنی بسکوناک نیازمند خرید بلیط هستند. در شهر بسکوناک مکان‌ها و اقامتگاه‌های کوچکی نیز تاسیس شده‌اند و توریستان پس از سفر کردن به این شهر می‌توانند در مکان‌های گفته شده اقامت کوتاه مدتی داشته باشند تا بتوانند از مراکز و آثار باستانی این شهر بازدید به عمل آورند.

برای سفر به استانبول شما میتوانید مقاله تور ارزان استانبول را دنبال بکنید.

آشنایی با بسکوناک

چشمه کارست

دیدنی های آنتالیا چشمه‌ کارست نیز در شمار مکان‌های دیدنی طبیعی آنتالیا قرار می‌گیرد و این چشمه‌ها نیز قدمت باستانی دارند و در نواحی اطراف آنتالیا قرار گرفته‌اند. دارای یک مجموعه متشکل از 5 عدد چشمه طبیعی می‌باشند و در این چشمه‌ها آب‌های زیر زمینی جاری هستند و به همین دلیل از آن‌ها به عنوان مخازن آب زیر زمینی آنتالیا نیز یاد می‌شود.

این منطقه امروزه تا حدودی ترمیم و مرمت شده است و به یک مکان مناسب برای دید و بازدید تبدیل شده است و لازم به ذکر است که بدانید در اطراف این منطقه صخره‌های تراورتنی بی شماری واقع شده‌اند. دلیل وجود این صخره‌ها رسوبات آهکی موجود در چشمه‌ها و انتقال آن‌ها به محیط اطراف چشمه می‌باشد و این صخره‌ها زیبایی محیط اطراف این چشمه‌ها را چندین برابر افزایش داده‌اند.امروزه چشمه کارست دارای چند منبع و مخزن برای برداشت از آب‌های زیر زمینی و تصفیه و استفاده کردن از آن‌ها می باشد.

برای بازدید کردن از این چشمه‌ها ابتدا لازم است که بلیط بازدید خریداری کنید و بازدید از این جاذبه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 8 شب امکان پذیر می‌باشد.

آنتالیا بسکوناک نیز یکی از مکان‌های توریستی آنتالیا می‌باشد و در این بخش از مطلب قصد داریم که مطالبی را جهت آشنایی با بسکوناک در اختیارتان قرار دهیم.

به طور کلی این منطقه دیدنی علاوه بر بسکوناک دارای نام دیگری نیز می‌باشد و در عموم مردم بیشتر با نام آسپندوس شناخته می‌شود و نام این مکان، رومی می‌باشد.این مکان سال‌های زیادی است که ترمیم و بازسازی نشده است و در ارتفاعات کوه مانند قرار دارد و اگر قصد بازدید کردن از این مکان را دارید حتما از کفش و لباس مناسب استفاده کنید.

تک تک مکان‌های واقع شده در بسکوناک دیدنی و جذاب هستند اما اگر به این مکان رفتید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از سالن آمفی تئاتر واقع شده در بسکوناک دیدن کنید زیرا این سالن فرم بسیار باستانی دارد و در آن آثار مربوط به تئاترهای قدیمی ترکی و رومی نگهداری شده‌اند. در برخی از روزهای هفته در این سالن تئاترهای باستانی پخش می‌شوند و گردشگران با تهیه بلیط می‌توانند از تئاترها بازدید کنند.

بسکوناک فاصله چندانی با آنتایا ندارد و در 20 کیلومتری آنتالیا واقع شده است و از آن به عنوان یک شهر تاریخی کوچک یاد می‌شود. وجود رستوران‌ها و سکونتگاه‌های باستانی در بسکوناک زیبایی و جذابیت این شهر را چندین برابر کرده است. در شهر بسکوناک، کلیساها و معابد باستانی به صورت نیمه تخریب شده قرار دارند و شما می‌توانید به صورت رایگان از برخی از مکان‌های دیدنی گفته شده در این شهر دیدن نمایید. اما لازم به ذکر است که بدانید اکثر مکان‌های دیدنی بسکوناک نیازمند خرید بلیط هستند. در شهر بسکوناک مکان‌ها و اقامتگاه‌های کوچکی نیز تاسیس شده‌اند و توریستان پس از سفر کردن به این شهر می‌توانند در مکان‌های گفته شده اقامت کوتاه مدتی داشته باشند تا بتوانند از مراکز و آثار باستانی این شهر بازدید به عمل آورند.

چشمه کارست

آبشارهای دودن

دیدنی های آنتالیا اگر پس از سفر به آنتالیا قصد بازدید کردن از منابع طبیعی این شهر را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از آبشار های دودن را حتما در برنامه خود قرار بدهید زیرا این جاذبه‌ی طبیعی دارای جذابیت‌های دیدنی بی شماری می‌باشد و بازدید کردن از آن برای افرادی که به جاذبه‌های باستانی طبیعی علاقه دارند، بسیار لذت بخش می‌باشد.

بازدید کردن از آبشارهای دودن فقط در روزهای خاصی از سال امکان‌پذیر می‌باشد زیرا دمای محیط باید مساعد باشد و به علت این که در فصل سرما روی آبشارها یخ می‌بندد امکان بازدید کردن از آن ها وجود ندارد. بنابراین برای بازدید کردن از این آبشارها بهتر است که در فصل بهار و یا تابستان به کشور ترکیه سفر کنید زیرا در این فصل‌ها دمای محیط اطراف آبشارها و همچنین میزان رطوبت بسیار مناسب می‌باشد و فضای اطراف برای دید و بازدید کاملا مساعد است. فضای اطراف آبشارهای دودن دارای صخره‌های متعددی می‌باشد. برای بازدید از این آبشارها باید خودتان را برای صخره نوردی نیز آماده کنید و کفش مناسب بپوشید.

در این مکان طبیعی، رستوران و کافه وجود ندارد و بهتر است که برای صرف میان وعده مقداری خوراکی و آب آشامیدنی نیز با خودتان داشته باشید.

به طور کلی آبشارهای دودن به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم می‌شوند و آبشار بالایی ارتفاع بیشتری نسبت به آبشار پایینی دارد و ارتفاع آن به حدود 50 متر می‌رسد.

در قسمت بالایی این آبشار، استراحتگاه‌هایی نیز واقع شده‌اند. آبشار دودن پایینی، مقداری کوچک‌تر از آبشار بالایی است و ارتفاع آن به حدود 30 متر می‌رسد و این آبشار مسیر سخت تری نسبت به آبشار بالایی دارد و برای بازدید از آن باید حتما احتیاط کنید. آبشارهای دودن برای اقامت در طول شب مناسب نیستند و بهتر است که در محیط اطراف آن‌ها اقامت نداشته باشید.اما این آبشارها برای بازدید کردن در طول روز بسیار چشم نواز و زیبا هستند و علاوه بر آبشار محیط اطراف آن و طبیعت زیبای اطراف آبشار نیز بسیار چشم نواز می‌باشد.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید