اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا : کانادا از جمله کشورهایی می‌باشد که با آغوش باز از مهاجران استقبال می‌کند. این کشور با کمبود نیروی کار مواجه است، بنابراین بخشی از نیروی متخصص مورد نیاز خود را از میان خارجیان انتخاب می‌کند. کانادا کشوری زیبا و امن با شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مناسبی است که می تواند مقصد خوبی برای مهاجران سایر کشورها باشد.

کسانی که اقامت دائم کانادا را داشته باشند، از تمام حقوق شهروندان به جز حق رأی و پاسپورت کانادایی برخوردارند. حق زندگی، کار و تحصیل رایگان تا سن ۱۸ سالگی در مدارس دولتی و استفاده از بیمه درمانی رایگان، برای دارندگان اقامت دائم و افراد تحت تکفل آنها فراهم می‌باشد.

بعد از گذشت ۳ سال از گرفتن اقامت دائم می توانید برای اخذ شهروندی اقدام کنید. وقتی شما شهروند کانادا شوید، از حقوق شهروندی مانند حق رأی ، پاسپورت کانادایی (که با آن می توانید به ۱۷۲ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید)، یارانه ، بازنشستگی ، مزایای مالیاتی خانواده ، بیمه بیکاری و…. برخوردار خواهید شد.

برنامه‌های مهاجرتی مختلفی برای گرفتن اقامت دائم کانادا وجود دارد، شما می‌توانید با توجه به شرایط خود و هدفی که دارید یکی از آنها را انتخاب کنید. در ادامه‌ی مطلب برخی از این روش‌ها را با هم بررسی می‌کنیم ‌‌.

اخذ ویزای مولتی کانادا

اگر قصد سفر به کانادا را دارید حتما سری به مقاله چگونگی اخذ ویزای کانادا بزنید

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

اقامت دائم کانادا یکی از راه های پر‌تقاضا برای ورود به خاک کانادا، گرفتن ویزای تحصیلی می‌باشد. بعد از اتمام تحصیل می توانید ویزای کار ۳ ساله بگیرید و در آن مدت فرصت دارید از طریق یکی از برنامه‌های متنوع، اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل را دریافت کنید.

هزینه‌ مقرون به صرفه تحصیل در کانادا، امکان گرفتن اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات، کیفیت بالای آموزش، اجازه کار پاره وقت برای دانشجویان، صدور ویزای کار برای همسر فرد دانشجو، امکان تحصیل رایگان برای فرزند دانشجو، معافیت مالیاتی، تقویت زبان شما در مقاطع دبیرستان، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و  و ..  از دلایل محبوبیت تحصیل در کانادا است.

صرف نظر از اینکه در چه مقطعی قصد ادامه تحصیل دارید، ابتدا باید اپلای کنید. شرایط پذیرش اپلای شما معمولا شامل شرط معدل، زبان و وضعیت درسی می‌باشد.

شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا عبارت است از:

 • شهریه ۱ سال تحصیل در کانادا را داشته باشید.
 • تمکن مالی ۱ سال زندگی در کانادا را به سفارت نشان دهید.
 • نمره زبان مورد نظر دانشگاه را کسب کنید یا دوره زبان دانشگاه را بگذرانید.
 • معدل شما برای کالج ۱۲ و برای دانشگاه ۱۳ به بالا باشد.
پیکاپ ویزای کانادا چیست ؟

اگر برای سفر به کانادا نیاز به پیکا کانادا دارید این لینک را دنبال نمایید

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار

اقامت دائم کانادا گرفتن ویزای کار، می تواند شرایط اقامت در کانادا برای ایرانیان و افراد سایر کشورها را فراهم کند. برنامه‌های متنوعی مانند جاب آفر، اسکیل ترید ، اسکیل ورکر، خود اشتغالی ، برنامه‌های استانی و…. برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. مهم ترین شرایط اخذ ویزای کار در کانادا عبارت است از:

 • سن زیر ۴۰ سال باید باشد. ( به جز روش ICT)
 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • داشتن حداقل ۱ سال سابقه کار
 • مدرک زبان آیلتس
 • کسب حداقل ۶۷ امتیاز در مرحله اول

قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار باید طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا به نام ناک (NOC) و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را مورد بررسی قرار دهید و با آن آشنا شوید.

حوزه‌های شغلی پر رونق در بازار کانادا شامل فناوری اطلاعات، مشاغل مهندسی، مشاغل پزشکی و سلامت، مشاغل فنی و تدارکاتی، مشاغل مالی و حسابداری، مشاغل اداری، مشاغل فروش و بازاریابی، حقوق و وکالت، مشاغل تولیدی، مشاغل ارتباط با مشتری و.. است.

اگر در زمینه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت دارید، ویزای خود اشتغالی گزینه مناسبی برای شما است. شرایط مهم برای اخذ ویزای خود اشتغالی شامل داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار حرفه‌ای، کسب حداقل ۳۵ امتیاز در سیستم امتیاز‌بندی، داشتن تمکن مالی و.. است.

دانشجویانی که در مقطع بالاتر از دیپلم در کانادا تحصیل کرده‌اند، پس از فارغ‌التحصیلی ۶ ماه فرصت دارند تا شغلی پیدا کنند. بعد از پیدا کردن کار ، می‌توانند درخواست ویزای کار بعد از تحصیل PGWP بدهند.

در جاب آفر کانادا (job offer) یک کارفرما از داخل کانادا به شما پیشنهاد کار می دهد. کارفرما باید LMIA داشته باشد، LMIA نامه تأییدیه‌ای است که ثابت می کند کارفرما نتوانسته نیروی کار مورد نظر خود را از داخل کانادا پیدا کند. کارفرما با شما مصاحبه می‌کند و شما باید بتوانید نظر او را جلب نمایید.

از آنجایی که اولویت دولت کانادا، تأمین شغل شهروندان می‌باشد، بهتر است از روش های دیگر استفاده کنید.

دلایل ریجکتی ویزای مولتی کانادا

اگر ویزای شما ریجکت شده است میتوانید سری به مقاله دلایل ریجکتی ویزای کانادا بزنید

اخذ اقامت دائم کانادا از سرمایه گذاری

اخذ اقامت دائم کانادا از سرمایه گذاری

اقامت دائم کانادا اگر به فکر اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا هستید، در انتخاب خود شک نکنید . شما یکی از امن‌ترین و سالم‌ترین کشورها از لحاظ عدم وجود فساد اقتصادی و اداری را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اید. کشور کانادا همواره مشوق افراد توانمند و موفق برای راه اندازی کسب و کارهای مختلف و خلاقانه می‌باشد.

انواع ویزای سرمایه‌گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری فدرال: این نوع ویزا به سرمایه‌گذاران خارجی واجد شرایط اجازه می‌دهد تا با انجام یک سرمایه‌گذاری تضمینی ۵ ساله و ۸۰۰ هزار دلاری اقامت دائم در کانادا را کسب کنند .

ویزای سرمایه‌گذاری خطر پذیر فدرال: اگر صاحب کسب و کاری هستید که دارایی خالص شما بیش از ۱۰ میلیون دلار است، می توانید از این نوع ویزا استفاده کنید . سرمایه‌گذار ملزم به سرمایه‌گذاری ۲ میلیون دلار به مدت حداکثر ۱۰ سال خواهد بود.

ویزای سرمایه‌گذاری کبک : با سرمایه‌گذاری ۷۵۰ تا ۸۰۰ هزار دلار کانادا در استان کبک کانادا به مدت ۵ سال و بدون بهره می توانید ویزا دریافت کنید. کل این مبلغ در پایان ۵ سال به شما بازگردانده می‌شود. شرط اول این روش موافقت با اقامت در کبک یا مونترال است که البته بعد از مدتی در سایر نقاط هم می توانید زندگی کنید.

هر استان مجموعه‌ای از قوانین مختص به خود را دارد که با توجه به وضعیت اقتصادی ، فرصت ها و شکاف های بازار خود آنها را تعیین می کند. با دانستن این قوانین می توانید اقدام به سرمایه‌گذاری در استان های مختلف نمایید.

خرید ملک در کانادا صرفاً نوعی سرمایه‌گذاری در این کشور است و اقامت دائم در قبال آن به فرد داده نمی شود. البته داشتن ملک می‌تواند به عنوان یک امتیاز در روند گرفتن ویزا از طریق روش های دیگر محسوب شود .

شهرهای پرطرفدار تور ارزان اروپا

اگر قصد سفر دارید خالی از لطف نیست سری به تور اروپا بزنید و با شرایط آن نیز آشنا شوید

اخذ اقامت کانادا از طریق استارتاپ ویزا

اخذ اقامت کانادا از طریق استارتاپ ویزا

اقامت دائم کانادا یکی دیگر از روش‌ها، اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ است. کشور کانادا همواره به دنبال این است که ایده‌های نو و خلاقانه را جذب کند و امکانات رشد و گسترش را برای آنها فراهم نماید. آنها از این ایده‌ها و طرح‌ها در جهت پیشرفت و توسعه کشور خود استفاده می کنند.

شما هم اگر اختراع یا طرح جدید و ارزشمندی دارید  یا میخواهید با افراد فعال در زمینه استارت آپ در کانادا همکاری کنید ، می توانید برای اخذ ویزای استارت آپ اقدام کنید.

در هر صورت برای استفاده از این روش باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید. ایده و طرح شما باید مورد تأیید یکی از مراکز سرمایه‌گذاری کانادا قرار گیرد.

در این روش ابتدا اقامت دائم را دریافت کرده و سپس وارد کانادا می شوید. از مزایای دیگر آن می‌توان به گرفتن اقامت دائم برای خود و خانواده‌تان و امکان تحصیل رایگان برای فرزندانتان اشاره کرد.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری

اقامت دائم کانادا سیستم امتیاز‌بندی اکسپرس اینتری یک سیستم آنلاین است که افراد با محاسبه امتیاز خود در این سیستم و مقایسه آن با آخرین امتیازهایی که موفق به دریافت دعوتنامه شده‌اند، می‌توانند بهترین روش اقامت کانادا را انتخاب کنند. این سیستم شبیه نوعی قرعه‌کشی می‌باشد که هر ۲ هفته یکبار برگزار می گردد و هر بار تعدادی از متقاضیان بر اساس امتیاز انتخاب می شوند.

معیارهای امتیاز‌بندی اکسپرس اینتری سن، میزان تحصیلات، سابقه کار، میزان انطباق پذیری، مهارت در زبان انگلیسی/ فرانسوی، داشتن جاب آفر (پیشنهاد شغلی) و.. است.

افرادی که امتیاز لازم را در این سیستم کسب کنند می‌توانند برای ویزای اکسپرس اینتری اقدام نمایند.

این سیستم ۴ روش مهاجرتی دارد که شامل:

 • اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص فدرال دارای شرایط حداقل ۱ سال سابقه کار تمام وقت یا معادل نیمه وقت در مشاغل سطح A, B ،کسب نمره زبان، تمکن مالی و داشتن تحصیلات حداقل دیپلم است.
 • اسکیل ترید یا نیروی متخصص فنی فدرال دارای شرایط حداقل ۲ سال سابقه کار در مشاغل سطح B یا 0، کسب نمره زبان و تمکن مالی است.
 • تجربه کار کانادایی دارای شرایط حداقل ۱ سال سابقه کار در مشاغل سطح A,B یا 0 ، کسب نمره زبان، داشتن تحصیلات حداقل دیپلم و.. است.
 • در مهاجرت استانی کانادا هر استان شرایط و برنامه‌های مخصوص به خود را دارد که برای گرفتن ویزا باید حداقل شرایط را دارا باشید.

در نهایت شما باید با توجه به سن ، تحصیلات، شرایط خانوادگی و اهدافی که دارید بهترین روش برای مهاجرت و اقامت دائم کانادا را انتخاب کنید. در این راه می توانید از راهنمایی‌ها و نظرات کارشناسان و وکلای امور مهاجرتی استفاده نمایید.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید