لیست بهترین جاذبه های تایلند که تا ابد در ذهنتان خواهند ماند

تایلند کجا بریم

 جاذبه های تایلند:  یکی از کشورهای تفریحی که در دنیا وجود دارد که در جنوب شرقی آسیا واقع شده و در شبه جزیره هند قرار دارد تایلند می باشد.از بهترین و زیباترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود و با وجود مراکز گردشگری زیادی که دارد همواره توانسته توریست‌های مختلفی را به خود جلب کند و روزانه میلیون‌ها نفر از افراد توریست در این کشور رفت و آمد دارند و شهرهای این کشور همیشه پر از جمعیت بوده و برای دیدن این مراکز زیبا به این شهرهای مختلف آمده‌اند. تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند ثبت شده است و اسم کشور به معنای مردمان آزاد می باشد.

اگر اهل گشت و گذار هستید حتما سری به صفحه تور اروپا نوروز 1403 بزنید و با انواع تورهای اروپایی آنا شوید

 همچنین پایتخت این کشور بانکوک است و در این شهر جاذبه‌های زیبایی وجود دارد که به عنوان شلوغ‌ترین شهر نیز شناخته می‌شود.زبان رسمی این کشور، تایلندی می باشد و ۹۵ درصد از افرادی که در این کشور وجود دارند بودایی هستند.

افراد دوست دارند برای تفریح به این کشور بروند زیرا در آن با همه نوع طبیعت بکر روبه‌رو هستند. می‌توانند به سواحل‌ کریستالی آبی در این کشور بروند و از این سواحل نهایت لذت را ببرند حتی می‌توانند در جنگل‌ها ساعت‌های زیادی را بگذرانند.

عوامل انسانی در این موضوع نقش خیلی موثری را دارد علاوه بر اینکه طبیعت بکر زیبایی را دارد مردمان این کشور نیز در جذب توریست سهم خیلی زیادی را دارند زیرا در این کشور می‌توانید با مردمان خون گرم آشنا شوید. در این کشور غذاهای برجسته دنیا را تجربه خواهید کرد و از همه بی نظیر آن لذت خواهید بود.

 می‌توانید از هتل های لوکس و زیبایی که دارد استفاده کنید و در مدت اقامت خود از این هتل های لاکچری و مدرن بهره‌ ببرید. هتل‌های ساحلی و آبی که هر کدام از آن ها بهترین اوقات را برای شما فراهم خواهند کرد.به دلیل اینکه در این کشور همه نوع تفریحات وجود دارد هر فردی با هر دین و فرهنگی و سبک زندگی که باشد می تواند بهترین تفریحات را در این کشور برای خود را فراهم کنند و از این سفر خاطره خوشی را داشته باشند.به این کشور لقب سرزمین لبخندها را داده‌اند زیرا سنت‌های ماندگاری در این کشور وجود دارند که نشان از اصالت مردمان این کشور است. با وجود اینکه همه نوع توریست از هر کشوری در این مکان رفت آمد دارد بازهم سنت‌های دیرین در این کشور جای خود را حفظ کرده است.

منطقه کرابی

در سفر به جذابیتهای تایلند یکی از مناطق زیبایی که در امتداد دریای آندامان وجود دارد منطقه کرابی می باشد که بسیار زیبا بوده و رود کرابی از دل این منطقه عبور می‌کند.

 در این محل شاهد ۱۳۰ جزیره هستیم که مساحتی که دارد بالغ بر ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خواهد بود که این میزان جزیره در این منطقه بسیار زیاد بوده و در جذب گردشگر تاثیر بالقوه را داشته است.

 این منطقه به دلیل ساحل زیبا و گونه‌های گیاهی و جانوری مختلفی که دارد معروف بوده و چشمه‌های آب گرم آن برای افرادی که برای درمان به دنبال چنین چشمه‌های هستند بهترین خواهد بود و آبشارهای خنک و یخی که دارد در فصل تابستان می‌تواند یک مرهمی برای گرمازدگی باشد وشنا در این آبشارها لذت دو چندان دارد.

قصر بنگ پا این

از دیگر جذابیتهای تایلند  قص بیگ با این است که به  عنوان یکی از بناهای عظیم و جالب در دنیا می‌باشد و معماری‌های اروپایی را می‌توانید در این دست به خوبی تماشا کنید.

این قصر به عنوان محل زندگی پادشاهان تایلند بوده و به صورت رسمی برای آنان می‌باشد و این که دارای  ویوی خیلی زیبا و پرشکوه است که اگر به خوبی به این قصر بزرگ بنگرید ترکیبی از آب و طبیعت در کنار آن وجود دارد که یک ترکیب خیلی

عالی را برای این قصر به وجود آورده است حتی با دیدن عکس این قصر به خوبی می توانید از عظمت و شکوه این قصر را به خوبی متوجه شوید.

کوه وی اینتانون

این کوه به عنوان سقف تایلند شناخته شده است زیرا از مرتفع‌ترین کوه‌های تایلند به شمار می‌رود و ارتفاع از ۸۰۰ تا ۲۵۶۵ متری را دارا می‌باشد به دلیل اینکه ارتفاع این کوه بسیار بالا بوده و تغییرات آب و هوایی به شدت در آن ملموس است.

در این کوه می‌توانیم پارک ملی را به نام وی اینتانون ببینیم که در شهر چیانگ واقع شده است.

در این منطقه بهترین آب و هوا و بدون هیچگونه آلودگی وجود دارد که نفس کشیدن را بسیار آسان می‌کند.

به دلیل داشتن آب و هوای درجه یک در این منطقه افراد زیاد و کوه نوردان زیادی رفت و آمد می‌کنند و همه روزه برای بالا رفتن از این کوه و گردش در آن مسافران و توریست های خارجی زیادی را در آن ببینیم.

بازار شناور

از جذابیتهای تایلند می‌توانیم به بازار شناور در بانکوک پایتخت تایلند اشاره کنیم که این بازار شناور به نام دمنوین سادواک نام گرفته است در این بازار انواع و اقسام غذا، میوه، مواد خوراکی را می توانید خریداری کنید که دنیایی از بهترین مواد غذایی را در بهترین رنگ و لعاب در این بازار می‌توان تهیه کرد.

به دلیل این که این بازار بسیار جذاب و دیدنی است، خریداران خیلی زیادی را نیز دارد مردم با ذوق و شوق از این بازار شناور دیدن می‌کنند و برترین محصولات این بازار را تهیه می‌کنند.

محال است در این بازار شناور دیدن کنید و محصول اصیل و سنتی در این بازار را خریداری نکنید.

پیشنهاد میکنیم مقاله جذاب کوشی آداسی را نیز دنبال نمایید

لوی کراتونگ فستیوال

جشنواره های محلی و سنتی همیشه جایگاه خیلی خوبی را در بین مردمان تایلند داشته است مراسمی که در آن فانوس‌ها را در شب ماه کامل در دوازدهمین ماه قمری در آسمان‌ها می‌فرستند که این مراسم پرشکوه از سنت‌های دیرینه این کشور محسوب می‌شود.

مردم اعتقاد زیادی به این مراسم دارند چون این فستیوال می تواند برای آنان خوش شانسی و خوش اقبالی را بیاورد و معتقد هستند که نور فانوس می‌تواند راه زندگی رو به آنان نشان بدهد.

صحنه‌ای که نور فانوس در شب ماه کامل در آسمان به رخ می‌کشد بسیار زیبا و دیدنی خواهد بود پیشنهاد می‌کنیم این آیین قدیمی و پرشکوه را از دست ندهید.

کاخ بزرگ

از مکان‌های تاریخی  که  از جذابیتهای تایلند است کاخ بزرگ بوده که مکانی عالی برای پادشاهان بوده می‌توانید معماری‌های اصیلی را در این کاخ ببینید.

این کاخ دارای ساختمان‌های متعدد با برترین سازه‌ها بوده که امکانات زیادی را برای زندگی این پادشاهان و فرزندان آنان مهیا می‌کند.

معبد وات رونگ خون

معابد در بین مردم تایلند جایگاه ویژه‌ای را دارد و اینکه توریست‌های خارجی و داخلی برای دیدن معابد اقدام می‌کنند.

یکی از برترین‌های آن معبد وات دونگ خون بوده که می‌توانید هنر سازندگان را در این معبد به خوبی ببنید.

یعنی این معناران و طراحان هنر خود را به نمایش گذاشته اند تا همه‌ علاقه‌مندان آن را ببینند. نمای سفید و شیشه‌ای که در آن وجود دارد متحیر کننده و انعکاس ذوق و سلیقه سازندگان آن است.

معبد واماهاتات

این معبد بسیار شگفت انگیز است و مانند بقیه معابد تایلند برای عبادت مردم بوده و از کهن‌ترین معابد دنیا به شمار می‌رود.

سردیس بهترین مکان دیدنی این معبد است که توسط ریشه درختان و گیاهان احاطه شده است.

افراد خوش ذوق و سلیقه کنده کاری‌های از چوب در این مکان انجام‌ داده‌اند که زیبایی آن را چندین برابر کرده است‌.

کوفی فی

یکی از بهترین تفریح‌های که در تایلند وجود دارد قایق‌سواری بوده که در جزیره زیبای کوفی فی می‌توانید آن را تجربه کنید.

جزیره‌ای آرام که برای پارو زدن و قایق رانی بوده و حتی مسابقات قایق رانی در این جزیره نیز وجود دارد.

کو فی فی در زیبایی و چشم نواز بودن درجه یک است و شاید بتوان گفت همتا ندارد محال است به این‌کشور بروید و هوس نکنید در کوفی فی قایق رانی نکنید!

اگر اهل سفر هستید پیشنهاد میکنم تور ارزان قیمت آلمان را نیز دنبال نایید

شهر گل و گیاه

جشنواره‌های گلی که در تایلند وجود دارد برترین جشنواره سال و یکی دیگر از جذابیتهای تایلند است که در ماه فوریه و در سه روز آخر این‌ ماه انجام می‌شود.

در این جشنواره ماشین‌های زیادی به صورت گل زده و تزئین شده در این شهر می‌روند و سالانه مردم زیادی برای تماشای آن می‌روند.

در این جشنواره گل حتی مسابقات هنری زیادی نیز برگزار می‌شود و جوایز نفیسی به علاقه مندان داده می‌شود که بهتر است ساعات خوشی را در این شهر گل و گیاه به لذت سپری کنید.

پارک ملی

یکی از علاقه‌مندی‌های مردم تایلند نگهداری از فیل است همانطور که در داستان‌ها و روایات مختلفی شنیده‌اید فیل برای این مردم خوش یمن است.

در پارک ملی چیانگ مای تعداد زیادی از این فیل نگهداری می‌شود و نکته مهم اینکه کسی حق سواری بر روی فیل را در این‌ پارک ندارد و فقط تماشا کردن و ثبت عکس در این پارک ملی برای توریست‌ها جذاب است.

مجسمه بودا جهان

حتما اگر به تاریخ نیز علاقه‌مند هستند یکی دیگر ازجذابیتهای تایلند مجسمه بودای جهان با قدمت ساخت ۷۰۰ ساله در تایلند وجود دارد که قطعا یک مکان دیدنی در این شهر به شمار می‌رود.

این مجسمه در معبد ترایمیت ساخته شده است و اگر علاقه به مراکز تاریخی دارید این مجسمه را از یاد نبرید.

مراکز و مکان‌های دیدنی در این کشور بی شمار بوده و تنها چند مورد مهمی از آن را معرفی کردیم.

بهتر است برای لذت بردن از تایلند و دیدنی هایش و چشیدن طعم یک سفر ناب به این‌ کشور سفر کنید.

پیشنهاد می کنیم که حتما از صفحه تور اروپا دیدن نمایید و با انواع تورهایاروپایی در آژانس روشنی گشت آشنا شوید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید