لیست هزینه و شرایط اخذ ویزای تایلند | شرایط و مدارک + قیمت و نحوه اقدام

انواع ویزای تایلند

ویزا تایلند یکی از پر طرفدار ترین ویزاهایی می باشد که سالانه از کشور های مختلف دنیا افراد برای دریافت انواع ویزاهای این کشور اقدام می کنند. کشور تایلند یکی از کشور های بسیار شاد است و عموما تایلند را به عنوان یکی از بهترین و شگفت انگیزترین مقاصد به خصوص برای گردشگری و توریستی می دانند، زیرا که این کشور دارای مناطق طبیعی و تاریخی زیادی است که دارای طرفداران بسیاری می باشد. علاوه بر بحث گردشگری، تایلند از نظر تحصیلی نیز امروزه مورد توجه قرار گرفته است و افرادی هستند که دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند، زیرا که دانشگاه های معتبر و مختلفی در شهر های مختلف تایلند وجود دارد .

اگر قصد دریافت یکی از ویزا های این کشور را دارید این مقاله را از دست ندهید .

ویزای تایلند

انواع ویزا تایلند

برای ورود به کشور تایلند و اقامت در آن باید که یکی از ویزا های تایلند را داشته باشید، برخی از معروف ترین و پر کاربرد ترین ویزاهای این کشور عبارت است از : ویزای توریستی ، ویزای تجاری یا کاری ، ویزای تحصیلی ، ویزای ترانزیت و… که در ادامه هر یک را به طور مختصر شرح می دهیم :

۱ ) ویزای توریستی تایلند : ویزای توریستی به منظور سفر و بازدید از مکان های دیدنی این کشور تعریف می شود. شما با دریافت این ویزا می توانید که به مدت معمولا 30 روزه در این کشور اقامت داشته باشید، اما این ویزا تا 30 روز نیز تمدید می شود. همچنین نوعی ویزا به نام ویزای توریستی تایلند (STV ) نیز وجود دارد که با استفاده از آن شما 90 روز می توانید که در این کشور اقامت کنید.

توجه داشته باشید که با استفاده از این نوع ویزا تایلند شما اجازه اشتغال و یا تحصیل در این کشور را ندارید و فقط می توانید به گشت‌گذار بپردازید و خاطرات خوشی را بسازید .

۲ )‌ ویزای تجاری تایلند : ویزای تجاری که با اسم کاری نیز شناخته می شود نوع دیگر ویزای تایلند است که به منظور ایجاد کسب‌ و کار و هرگونه فعالیت تجاری در تایلند ارائه می شود، البته توجه کنید که دو نوع ویزای بیزینس و شغلی وجود دارد که هر کدام دارای شرایط خاص می باشند .

۳ ) ویزای تحصیلی تایلند : نوع دیگر از ویزا، تحصیلی و یا دانشجویی است. اگر که شما از دسته افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در کشور تایلند را دارید باید که برای دریافت این ویزا اقدام کنید. به طورکلی کشور تایلند از کشور های ارزان برای ادامه تحصیل است به همین دلیل گزینه ای اقتصادی است.

۴ ) ویزای ترانزیت تایلند : در برخی از شرایط افرادی که قصد دارند با عبور از کشور تایلند به کشور دیگری بروند نیاز به ویزا دارند. شاید نام ویزای فرودگاهی نیز به گوشتان خورده باشید که همان ویزای ترانزیت است.

علاوه بر این چهار دسته، ویزای ازدواج و … نیز وجود دارد که کاربرد کم تری دارند ، اما علاوه بر این موارد ویزا های کشور تایلند از نظر تعداد دفعات تردد نیز دسته بندی می شوند که شامل ویزای یک بار ورود و ویزای چند بار ورود یا مولتی است .

شرایط اخذ ویزا تایلند

ویزا تایلند دارای انواع مختلفی است که شما با توجه به شرایط خود می توانید که برای دریافت یکی از آنها اقدام کنید. مدارک و اقداماتی که باید برای هر یک از ویزا ها آماده و انجام دهید با هم متفاوت است و فقط در مراحل ابتدایی است که شما باید کار های شبیه به هم را انجام دهید که به ترتیب عبارت است از :

۱ ) در ابتدا شما باید به صورت آنلاین فرم مربوط به ویزای تایلند را دریافت کنید و آن را به طور کامل با اطلاعات صحیح و معتبر تکمیل کنید و از آن به صورت فیزیکی و چاپی پرینت بگیرید .

۲ ) باید که با توجه به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید مدارک مورد نیاز را به طور کامل جمع آوری کنید .

۳ ) پس از تکمیل فرم ذکر شده و همچنین مدارک مورد نیاز که در ادامه بیشتر در رابطه با آنها توضیح خواهیم داد ، تحویل دهید تا درخواست شما ثبت و مدارکتان بررسی شود

هزینه اخذ ویزای تایلند

هزینه اخذ  ویزا تایلند با توجه به این که شما قصد دریافت چه نوعی از ویزا را دارید ممکن است که متفاوت باشد، یعنی اینکه بسته به نوع ویزا و میزان اعتبار دارای هزینه های متفاوتی می باشد، به طور کلی همان طور که قبلا هم اشاره کردیم ویزا تایلند در دو نوع سینگل و ۶ ماهه و همچنین مولتی ۶ ماهه نیز ارائه می شود که هر کدام دارای هزینه های متفاوتی می باشند ، به طوری که هزینه ویزای تایلند برای نوع اول یعنی سینگل و ۶ ماهه حدود ۳۷ یورو و برای نوع دوم یعنی مولتی ۶ ماهه در حدود مبلغ ۱۵۰ یورو هزینه به همراه خواهد داشت .

 

اگر از عاشقان سفر به اروپا هستید حتما مقاله ویزا آلمان و ویزا اسپانیا را از دست ندهید

مدت زمان اعتبار ویزای تایلند

مدت زمان اعتبار ویزای تایلند

اعتبار ویزا تایلند از دیگر مسائل مهمی است که اگر قصد دریافت یکی از ویزا های تایلند را دارید باید به آن توجه کنید. اشاره کردیم که معمولا از طریق یکی از ویزا های توریستی ، تحصیلی ، تجاری ،‌کاری ، ترانزیت ، ازدواج و … می توان که در کشور تایلند اقامت داشت ، اما هر یک از این ویزا ها دارای اعتباری محدود هستند و باید پس از تمام شدن آن یا از خاک تایلند خارج شوید و یا اقدام به تمدید ویزای خود کنید. در ادامه مدت زمان اعتبار ویزا های مختلف کشور تایلند را بررسی می کنیم .

۱ )‌ مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی : به طور کلی ویزای تحصیلی تایلند دارای اعتبار یکساله می باشد، اما پس از تمام شدن ترم و ثبت نام در ترم جدید دانشگاه محل تحصیل خود این مدت قابل تمدید است. شما می توانید پس از تمام شدن مدت یک ساله خود درخواست یک ویزای گردشگری کنید که مدت آن 60 روز است و در این مدت اعتبار ویزای خود را تمدید کنید .

۲ )‌ مدت زمان اعتبار ویزای گردشگری : ویزای گردشگری و یا همان توریستی در حال حاضر به صورت معمول دارای 60 روز است اما می توان آن را تا 30 روز نیز تمدید کرد ، البته نوع دیگری از ویزای ویژه گردشگری که با نام STV نیز شناخته می شود وجود دارد که اعتبار آن نیز در حال حاضر، 60 روزه است که قابلیت تمدید اعتبار را تا حداکثر 30 روز دارد.

۳ ) مدت زمان اعتبار ویزای کاری و تجاری : یک نوع ویزای یکبار ورود 90 روزه که به منظور انجام امور تجاری به افراد داده می شود و یک نوع ویزای چندبار ورود 1 ساله غیر مهاجر که برای تجارت و رفت و آمد مکرر به تایلند طراحی شده است و امکان تمدید نیز دارد .

این سه ویزا از معروف ترین و پر طرفدار ترین ویزاهایی است که می توان با استفاده از آن ها در تایلند اقامت داشت .

 

اگر اهل گشت و گذار هستید حتما مقاله ویزا فرانسه را دنبال نمایید

سوالات متداول در مورد اخذ ویزای تایلند

اخذ ویزا تایلند مانند تمامی کشور های دیگر دارای چالش هایی است که افرادی که می خواهند ویزای این کشور را دریافت کنند با آنها رو به رو هستند ، در این بخش قصد داریم که برخی از متداول ترین سوالات و ابهاماتی که در رابطه با ویزای تایلند و نحوه دریافت آن وجود دارد را مطرح کرده و پاسخ مختصری را برای هر کدام بدهیم .

۱ ) آیا برای درخواست ویزا باید به صورت حضوری مراجعه کرد؟

در پاسخ باید بگوییم که نیاز نیست که شما به صورت حضوری به سفارت تایلند مراجعه کنید و کافی است که از طریق این سایت درخواست و مدارک خود را ثبت کنید .

۲ ) چقدر طول می کشد تا ویزای تایلند صادر شود ؟

برای ایرانی هایی که قصد دارند ویزای تایلند را دریافت کنند در طول 12 روز صادر می شود .

۳ ) ویزای تایلند به صورت لیبل و برچسب می باشد و یا الکترونیکی ؟‌

ویزاهای صادر شده از سوی تایلند از نوع لیبل است به عبارت دیگر این نوع ویزا بر روی پاسپورت شما درج می شود .

۴ ) اعتبار ویزای تایلند چقدر است ؟

 به طور کلی با توجه به نوع ویزای شما مدت زمان اعتبار متفاوت است اما به طور کلی معمولا ۳ ماه پس از صدور ویزای شما اعتبار دارد که باید در این بازه وارد تایلند شوید .

۵ )‌ پس از ثبت درخواست چقدر طول می کشد تا پاسخ آن داده شود ؟

معمولا پس از اینکه شما درخواست خود را در سفارت ثبت کردید حدود یک الی دو هفته بعد پاسخ شما از طرف سفارت تایلند داده خواهد شد .

۶ ) در چه زمانی برای دریافت ویزا اقدام کنیم ؟

معمولا افرادی که قصد دارند ویزای تایلند را دریافت کنند حدود سه ماه قبل شروع به جمع آوری مدارک و انجام دادن کار لازم می کنند .

 

میخواهید به تایلند سفر کنید؟ پس حتما قبل از سفر با جذابیتهای تایلند  آشنا شوید

نگاه کلی به اخذ ویزای تایلند

نگاه کلی به اخذ ویزای تایلند

کشور تایلند در بخش جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفته است و از نظر صنعت گردشگری و جذب توریست در وضعیتی بسیار خوب قرار دارد، به طوری که سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند. همچنین امروزه تایلند توانسته است که دانشگاه های معتبری را نیز تاسیس کند و از کشور های مختلف دنیا دانشجوهای بین المللی دریافت کند و ویزای دانشجویی نیز ارائه دهد.

بانکوک پایتخت این کشور است و مهم ترین شهر این کشور با 5,692,284 نفر نیز می باشد. از دیگر شهر های مهم این کشور می توان به پاتایا پوکت ، ایوتایا ، چیانگ مای ، کانچانابوری ، سوکوتای ، کرابی ، ساموئی ، هواهین ، نونگ خای ، و … می توان که اشاره

کرد. دین عمده مردم این کشور بودایی است و زبان رسمی آن نیز تایلندی است . به طور کلی تایلند دارای مناطق دیدنی و گردشگری زیادی است به خصوص از نظر بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی که همین ها از مهم ترین دلایل افزایش توریست این کشور می باشد .

برای سفر به کشور تایلند بدیهی است که شما نیاز به دریافت ویزای این کشور دارید، در ادامه برخی از مهم ترین مدارکی که شما به صورت پایه برای تمامی ویزا ها نیاز دارید اشاره خواهیم کرد. این موارد عبارت است از :‌

۱ ) امروزه با توجه به شیوع بیماری کرونا شما باید که حتما کارت واکسن دیجیتال خود را که حداقل از زمان دوز دوم آن ۱۴ روز گذشته باشد را داشته باشید.

۲ ) باید هر دو بلیط رفت و برگشت به تایلند را به همراه داشته باشید .

۳ ) یکی دیگر از مدارک مهمی که شما باید حتما به همراه داشته باشید بیمه نامه مسافرتی است که باید از نوع ۲ ماهه و مورد تایید تایلند باشد، یعنی پوشش درمانی کرونا داشته باشد ، قیمت دریافت این بیمه نامه ۱۰۰.۰۰۰ یورو است .

۴ ) یکی دیگر از مهم ترین مدارک در نهایت واچر تایید شده هتلی است که قرار است در زمان سفر خود به تایلند در آن اقامت داشته باشید .

این چهار مورد از اصلی ترین مدارکی است که به آن نیاز دارید .

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید