معرفی جاهای پرطرفدار استانبول

معرفی جاهای پرطرفدار استانبول

یکی از شهر های پر طرفدار برای گذراندن اوقات فراغت شهر استانبول در توابع کشور ترکیه است که مکان های جذاب و دیدنی بسیار زیادی دارد در این قسمت به معرفی جاهای پرطرفدار استانبول میپردازیم .استانبول از جمله شهر های است که دارای مسجد فراوانی است که همه ی آنها هر کدام زیبایی خاصی دارند و مربوط به دوران های مختلف از تاریخ هستند

یکی از دیدنی های این شهر مسجد ابا صوفیه است که در دوران های قبل کلیسا بوده است و بعد هزاران سال آنرا به مسجد و یکی از مکان های جذاب استانبول تبدیل کرده اند مکان های دیدنی استانبول هر کدام زیباتر از دیگری است و چون جذابیت زیادی دارند هر گردشگری که از آنجا دیدن می کند به دیگر گردشگران همین مکان را توصیه می کند.

از دیگر جاذبه های گردشگری استانبول که در این مطلب به آن می‌پردازیم آب انبار باسیلیکا و بازار های های بزرگ مشهوری که دارد و خیابان استقلال آن بسیار شهرت دارد میدان تقسیم آن که بسیار زیبا است

اخذ ویزای شینگن

اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن را دنبال بکنید.

معرفی جاهای پرطرفدار استانبول

بازار بزرگ استانبول

استانبول از جمله شهر هایی است که دارای بازار فراوانی است که همه ی آن ها دارای نظم خاصی هستند و همه ی آنها در یک منطقه خاصی قرار دارند .

استانبول دارای چند بازار بزرگ است که هر کدام به تولید پوشاک و محصولات خاصی میپردازند برای مثال یکی از پر طرفدارترین بازار های این شهر بازار پوشاک آن هست که در آن هم به تولید و فروش انواع لباسهای خانگی و مجلسی می پردازند در این بازارها به تعمیر انواع خرابی های لباس عروس و کت و شلوار دامادی هم می پردازند .

در این بازار انواع شال و روسری های دخترانه و زنانه با مدل های خاصی عرضه میشوند .و بازار های این شهر از مکان های دیدنی استانبول محسوب میشوند و گردشگران خارجی و داخلی حتما به این مکان ها میروند و گاهی هم از این مکان ها برای مستند تلویزیونی استفاده می کنند.

بخش عظیمی از این بازار به تولید پوشاک های مردانه بلوز و شلوار مردانه می پردازند که این پوشاک ها را به جاهای مختلف و فروشگاه ها عرضه می کنند تا اجناس آنها به دست تقاضا کنندگان مورد نظر برسد این بازارهای استانبول به شهرهای دیگری در کشورهای مختلف اجناس خودش را میفروشد و چون کیفیت پوشاک و خوراک آنها بسیار بالاست مشتریان خاص خودشان را هم دارند .

از دیگر بخش‌های بازار بزرگ استانبول بخش تولید خوراک آن است که بسیاری از شهرهای اطراف استانبول مواد مورد نیاز خود را از این بازار تامین می کند آنها محصولات خود را به صورت کلی و جزئی به دست مردمان می رساند این بازارها محصولات را در فروشگاه های اینترنتی هم قرار می دهند تا افرادی که نمی توانند به صورت حضوری از این بازار ها خرید بکنند بتواند از محصولات این بازار و فروشگاه ها بهره ببرند

بازار بزرگ استانبول

خیابان استقلال و میدان تقسیم استانبول

استانبول از جمله شهر های است که دارای خیابان بندی بسیار منظم و مشهوری است خیابان های این شهر همه بر روی اصول ساخته و آسفالت شده اند جدول بندی این خیابان ها به صورت دقیق انجام شده است که هیچ گونه آسیبی وارد نمیکند از جمله مهم‌ترین جاهای دیدنی استانبول که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند خیابان استقلال است که سالانه افراد زیادی از کشورهای مختلف برای دیدن خیابان به این شهر سفر می کنند

. در این خیابان همه امکانات شهری از جمله کافه و رستوران و سفره خانه سنتی و مدرن غذاخوری های مختلف وجود داره که همه آنها به صورت ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند و افراد هم در ساعتهای مختلف از شبانه روز به دیدن این خیابان جذاب استانبول میروند . میدان تقسیم استانبول در امتداد خیابان استقلال آن واقع شده است که در اطراف آن به انواع ساختمان ها و برج ها ساخته شده است که متعلق به قرن ۱۹ است و این ساختمان ها جذابیت آن را دو برابر کرده اند.

خیابان استقلال استانبول با اینکه جزو شلوغ ترین منطقه این شهر محسوب می‌شود اما بسیار تمیز و منظم است فروشندگانی که در این خیابان مشغول هستند بسیار قانونمند هستند و به مراقبت بسیاری از این خیابان می پردازد تا از جذابیت این خیابان کاسته نشود.

این خیابان استانبول در زمان جنگ استقلال ترکیه به یکی از به هم ریخته ترین خیابان ها و بی نظم ترین تبدیل می شود و بعد از گذشت سالهای دیگر شورای این شهر تصمیم به رسیدگی به این خیابان می گیرد و با خرج کردن میلیاردها دلار این خیابان به مهمترین مرکز شهر تبدیل می شود.

ساختمان هایی که در این خیابان قرار دارند افسانه های پادشاهان عثمانی را بازگو می کند و نشان دهنده ذوق و تلاش این پادشاهان هستند. از اهمیت های دیگر این خیابان آن است که مترو نیز در آن گذر می کند و افراد می توانند با کمترین هزینه و بدون شلوغی و معطلی از آنجا دیدن بکنند. زیبایی که در این خیابان قرار دارد در شب دو برابر میشود و این به خاطر آن است که در گوشه و کنار این خیابان به ریسه های رنگارنگ وصل کردن و در شب ها آنها روشن می شود وزیبای این خیابان خودش را به خوبی نمایان می کند.

افرادی که به تازگی عکاسی می کنند و برای خبردار شدن از جاهای دیدنی استانبول می توانند با گذر کردن از خیابان استقلال و عکس گرفتن از سوژه های مانند کافه ها و رستوران ها بهترین مکان استانبول را مشاهده بکنند.

تر ارزان اروپا

برای دریافت تور ارزان اروپا میتوانید مقاله تور ارزان اروپا را دنبال بکنید.

مسجد ایاصوفیه استانبول

شهر استانبول به داشتن مسجدهای باشکوه معروف است که از مهمترین این مسجدها مسجد ایا صوفیه در این شهر است این بنا در قلب اروپایی این شهر واقع شده است که در سالیان بسیار قبل کلیسای افراد مختلف بوده است که امروزه آن را به عنوان مسجد و از معروف ترین جاذبه های استانبول به شمار می رود .

این مکان موزه هم بوده است و به تازگی مسجد شده است و در آن هر هفته نماز جمعه برگزار می شود این مسجد در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارد و از پر تردد ترین مساجد این شهر قرار دارد. بیشتر گردشگرانی که به استانبول میروند اولین جایی که از آن دیدن می‌کنند مسجد ایاصوفیه است چون از این مسجد در شبکه های اجتماعی مختلف بسیار تعریف می کنند و افراد می خواهند هر چه سریعتر از این مسجد دیدن بکنند.

اگر قصد سفر به ترکیه دارید میتوانید مقاله تور ارزان ترکیه را دنبال بکنید.

مسجد ایاصوفیه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول

همانطور که میدانیم استانبول مسجد های بسیار زیاد و متعددی دارد و از دیگر جاذبه های گردشگری استانبول مسجد سلیمانیه این شهر است که بناهای بسیار زیبایی در ساختن آن به کار رفته است.این مسجد از مساجد جامع به شمار می‌رود که در مراسمات های مختلف مذهبی افراد زیادی در آن جای میگیرد .

در زمان های بسیار قدیم پادشاهان مختلف برای زنده نگه داشتن نام یاد خودشان کارهای متفاوتی انجام دادند که یکی از امپراتورهای این شهر برای زنده نگه داشتن نام و یاد خود کاری متفاوت تر از دیگر پادشاهان انجام داد و آن هم ساختن این مسجد بود.مسجد سلیمانیه از دومین و بزرگترین مساجد مشهور است که به یکی از نماد های شهر استانبول تبدیل شده است.

مسجد سلیمانیه این شهر دارای حیاط بسیار بزرگ است که این حیاط با سنگ های مرمر و بسیار زیبا تزیین شده است. گنبد های زیادی و نیم گنبد ها در این مسجد زیبایی آن را بیشتر کرده اند در این مسجد مناره های مختلفی وجود دارد که در گوشه های آن کار گذاشته اند و طاق های بلند تزیین شده هم در این مکان استفاده شده است علاوه بر داخل مسجد تماشای خیاط آن هم بسیار لذت بخش خواهد بود.

داشتن بالکن های متعدد این مسجد را از دیگر مساجد متمایز ساخته است این مکان به استفاده از نمای چوبی کمی هم مشهور است که دارای جذابیت است .وقتی از در ورودی وارد مسجد میشویم اول وارد حیاط آن میشویم که در آن یک آب نمای وضو قرار داده تند تا افرادی که وارد مسجد می شوند وضو بگیرند . افراد از طریق های مختلفی می‌توانند از گذر کردن از خیابان پروفسور به این مسجد برسند.همانطور که میدانیم این مسجد فقط عبادتگاه نیست و بخش های مختلفی مانند بیمارستان ها و مدرسه های قرآن و آشپزخانه دارد که در قدیم در آنجا برای فقیران غذا آماده می‌کردند .

در پشت این مکان تعدادی آرامگاه هم وجود دارد که اکثر گردشگران از آن خبر ندارند یا اینکه موفق به دیدن آنجا نمی‌شوند و فقط تعداد محدودی از آنجا دیدن کرده اند

اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید پیشنهاد میکنیم مقاله تور لحظه آخری آنتالیا را دنبال بکنید.

مسجد سلیمانیه استانبول

آب انبار باسیلیکا استانبول

آب انبار باسیلیکا استانبول از جاذبه های دیدنی استانبول محسوب می شود این آب انبار از قدیمی ترین بنای این شهر است در این آب انبار دیوارها و ستون های کار شده بسیار زیادی وجود دارد که زیبای این آب انبار را دوبرابر کرده است.

یکی از دلایل جذابیت این مکان وجود آبی است که در این جا وجود دارد و افرادی که به اینجا سفر می کنند می خواهند از صدای دلنشین آب لذت ببرند جریان آب در این آب انبار صدای دلنشین تولید می کند و این گردشگران را به خود جذب می کند این آب انبار در زمان خیلی دور ساخته شده است .

با اینکه بناهای بسیار قدیمی دارد اما جذابیت زیادی دارد و گردشگران زیاد خارجی برای دیدن این مکان سفر می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که آب انبار های زیرزمینی زیادی در شهر استانبول وجود دارد اما آب انبار باسیلیکا از بزرگترین آب انبار ها محسوب می شود استانبول جاهای تاریخی بسیار زیادی دارد.

اما یکی از متفاوت ترین و غیر منتظره ترین منظره تاریخی این شهر آب انبار باسیلیکا است که افراد زیادی سالانه از این منطقه لذت می برند و افرادی که در شهر استانبول زندگی می کنند برای گذراندن اوقات فراغت خود به اینجا می روند و از شنیدن صدای آب آن آرامش می گیرند این بنا به خاطر نزدیک بودن به بناهای تاریخی دیگر از جمله مسجد ایاصوفیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و افرادی که از این مسجد دیدن می‌کنند به این آب انبار هم سر می زنند.

یکی از پادشاهان استانبول در سالهای بسیار دور وقتی شهر را بازسازی می کند احساس میکند که شهر استانبول به داشتن آب انبار نیاز ضروری دارد و برای همین به ساختن آن اقدام میکند .

کلیسای چورای استانبول

یکی از مکان های که بیشتر گردشگران به خاطر آن به شهر استانبول سفر می کنند کلیسای چورای استانبول است این کلیسا از قدیمی ترین کلیسای این شهر محسوب می شود که در زمان قدیم از آن بسیار استفاده می کردند و امروز به یکی از جاهای پرطرفدار استانبول تبدیل شده است.

کلیسای متعددی در این شهر است اما این کلیسا به خاطره موقعیت مکانی که دارد در زمان قدیم بیشتر مورد استفاده مردم قرار می گرفت و توجه مردم را به خود جلب می کرد این کلیسای استانبول با بناهای بسیار زیبایی تزیین شده است و در سالهای قبل به خاطر زلزله ای که در این شهر به وجود آمدند بخش عظیمی از این کلیسا آسیب دید اما با این حال بازهم از جاهای دیدنی جذاب این شهر محسوب می‌شود.

دیوارهای این کلیسا به صورت بسیار ظریفی کار شده است و گردشگران زیادی به خاطر این زیبایی دیوار ها به دیدن این کلیسا میروند . نقاشی هایی که بر روی دیوار این کلیسا انجام شده است به جرئت می توان گفت که نمونه ای ندارند و در جهان منحصر به فرد هستند

برای سفر به استانبول شما میتوانید مقاله تور ارزان استانبول را دنبال بکنید.

کلیسای چورای استانبول

موزه هنر مدرن استانبول

می توانیم از جاهای معروف استانبول به موزه هایی که در این شهر واقع شده است اشاره بکنیم یکی از موزه‌هایی که طرفداران زیادی دارد موزه هنر مدرن این شهر است که در این موزه آثار های بسیار جذابی از هنرمندان مشهور از جاهای مختلف این شهر در این موزه است در این موزه به صورت بسیار زیبایی وسایل های آن را تزیین می کنند.

موزه هنر در شهر استانبول از اولین موزه معاصر محسوب می‌شود و برای تقویت هنر و فرهنگ ترکیه آثار های مختلف ای از داخل یا خارج کشور ترکیه جمع آوری شده است چرا افرادی که علاقمند هستند می توانند به این موزه سر بزنند و از زیبایی هایی که در آنجا است لذت ببرند .

علاوه بر اینکه گردشگران خارجی از اینجا دیدن می کنند مدیران مدارس شهر استانبول ترکیه برای آشنایی ات دانش آموزان با هنر و فرهنگ استانبول آنها را به دیدن این موزه می برند تا با انواع تابلو ها و اجناسی که در این موزه وجود دارد آشنا بشوند و خودشان بتوانند به فرهنگ شهرشان پی ببرند و به آن احترام بگذارند.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید