ویزای فوری سوئد

ویزای فوری سوئد: مسافرت و تغییر آب و هوا یک امر اجتناب ناپذیر از زندگی ما مردمان امروزی شده است، گاهی کشوری دارای آب و هوای مناسب بوده و گاهی هم یک کشور دارای شرایط تحصیلی و یا شغل عالی و بی نظیر می باشد، شاید دلیل علاقه وافر مردم جهان به اخذ ویزا سوئد داشتن چند فاکتور مهم مانند شرایط عالی برای زندگی، پایین بودن نرخ بیکاری ،داشتن دانشگاه های مناسب ، در دسترس بودن امکانات زندگی می باشد.

اگر قصد سفر یا اقامت اروپا را دارید و نیاز به اخذ ویزای شینگن هستید این صفحه را دنبال کنید

این کشور برای دادن ویزا سختگیر است به خصوص در موارد مالی، زیرا هر فردی که نتواند هزینه ویزای خود را تامین کند ممکن است برای کشور سوئد ایجاد هزینه اضافی نماید به همین دلیل شرایط سختی قرار داده است.

انواع ویزا سوئد

سوئد کشوری زیبا و سرسبز در اسکاندیناوی است که دارای جزایر و دریاچه های متعددی می باشد، به همین دلیل سرسبزی و طراوت از نشانه‌های بارز این کشور است که مردم را جهت اخذ ویزا به سوی خود جذب نموده است. انواع ویزا سوئد عبارتند از:

 • گاهی کسی به دلیل داشتن شرایط سخت بیماری مجبور به درمان آن در کشور سوئد می گردد که جهت اخذ ویزای آن نیاز به گزارش پزشکی و یا تأییدیه پزشک از بیمارستان یا نوعی نامه کتبی مبنی بر درمان در سوئد بوده و همچنین فیش یا رسید پرداخت تراکنش درمان ضروری است.
 • نوع دیگر ویزای کار در سوئد است، این کشور علاوه بر این که برای گردشگری و توریست بسیار جذاب و زیبا و مناسب است به عنوان انتخاب اول اکثر جوانان تحصیل‌کرده دنیا محسوب می‌شود. این کشور به دلیل داشتن شغل مناسب و عالی متقاضیان کار بسیار زیادی داشته و متخصصان هر حوزه را جذب نموده است.
 • ویزای بعدی، ویزای تحصیل در سوئد است. این کشور یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل می باشد، زیرا به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر و اساتید با سطح علمی بسیار بالا موفق عمل کرده و در ردیف برترین های دنیا قرار دارد، به همین دلیل دانشجویان زیادی در تمام مقاطع تحصیلی اقدام به اخذ ویزای تحصیل در سوئد نموده اند.
 • نوع دیگر ویزا برای همسر است ، اولین کاری که هر فرد انجام می دهد این است که تابعیت خود را به کشور سوئد اثبات کند، یعنی دارای کارت شناسایی یا گواهی تابعیت معتبر از سوئد باشد، چنانچه فردی دارای این کارت باشد به عنوان شهروند سوئد محسوب می گردد.

برای اخذ اقامت یا ویزای همسر نیاز به گواهی ازدواج در سوئد است، یعنی کسی اگر قصد زندگی داشته و در پی اخذ ویزای همسر خویش است، باید گواهی ازدواج در سوئد را داشته باشد. همچنین این فرد باید بتواند سوابق خانوادگی سوئدی هم داشته باشد، یعنی بتواند با استناد به مدارک کتبی خانواده و نسل‌های قبلی خود را به مسئولین بشناساند.

 • بیشترین نوع ویزای فوری سوئد مربوط به ویزای توریستی است که در آن بیشتر افراد به قصد دید و بازدید و خرید رفته و اصلی ترین مدرک مورد نیاز برای آن داشتن دعوت نامه دوستان و اقوام است.

پیشنهاد میکنیم صفحه تور اروپا را نیز دنبال نمایید

 

شرایط اخذ ویزا سوئد

شرایط اخذ ویزای فوری سوئد دارای مراحل خاص و متفاوتی است، از آنجایی که سوئد از کشورهای شینگن محسوب می شود داشتن ویزای این کشور راه را برای سفر به 26 کشور دیگر هموار می کند. متقاضیان سفر توریستی باید دارای دعوت نامه از دوستانشان در سوئد باشند تا بتوانند به این کشور سفر کنند یا اگر قصد کار در سوئد را دارند باید یک کارفرما اعلام نیاز به کار فرد مورد نظر را پر کرده باشد، چنانچه فردی بتواند ویزای کار را اخذ کند می تواند فرزند زیر 21سال و همسر را با خود به سوئد ببرد.

اگر قصد تحصیل دارید باید علاوه بر تسلط به زبان سوئدی، رزومه خوب و قوی داشته باشید و یا برای ویزای طولانی مدت باید دلایلی مانند دیدار با پدر و مادر یا دلایل تجاری مانند ایجاد یک شرکت تجاری برای اشتغال زایی داشته باشید.

در هر مرحله اگر فرد نتواند شرایط کافی برای اخذ ویزا را به دست بیاورد ممکن است تقاضای او مردود شده و فرد مجبور است حدود 6 ماه پشت درب های سفارت منتظر باشد. در مورد ویزای ازدواج و همسر هم ارائه مدرک قانونی عقد ازدواج در کشور سوئد لازم است تا فرد بتواند ویزا را دریافت نماید که در این صورت باید یکی از زوجین از مردم سوئد باشد و دارای تبار سوئدی باشد.

برای افرادی که قصد دیدار با خانواده دارند نیز باید بعضی از موارد مانند تمکن مالی رعایت شود تا سفارت موافقت نماید. در مورد ویزای درمان باید تمام مدارک واضح و ممهور به مهر یک پزشک متخصص باشد که نوع درمان و یا مکان آن در کشور سوئد محرز باشد .

هزینه ویزای سوئد

هزینه ویزای فوری سوئد در سفارت سوئد پرداخت می شود که باید با کارت های بین المللی و جهانی پرداخت شود که این هزینه از 500کرون تا 800کرون متفاوت است و فقط مربوط به اخذ ویزا می باشد که اگر توانستید ویزا را دریافت کنید هزینه های دیگر مجددا توسط کارشناسان یا شرکت های مسافربری اعلام شده و به صورت آنلاین از شما گرفته می شود.

سوئد هم مانند کشورهای دیگر دارای محدودیت ها و شرایطی برای مسافرت است که باید دقت شود، به طور مثال کودکان زیر 6 سال هزینه ندارند اما کودکان 6 تا 12 سال باید نصف هزینه ها را پرداخت نمایند. این هزینه ها جهانی بوده و هیچ فردی نمی تواند اعتراض نماید و یا قصد چانه زدن را داشته باشد که در این صورت حتما ریجکت خواهد شد. در مورد هزینه های سفر به سوئد هم فرد متقاضی باید تابع قوانین شرکت های مسافربری باشد تا بتواند هتل مکان اقامت خود را رزرو نموده و یا شهر محل اقامت را مشخص نموده و به سفارت یا شرکت مسافربری اعلام نماید.

عاشق سفر هستید حتما مقاله تور لحظه آخری آنتالیا را دنبال نمایید

مدارک ویزا سوئد

مدارک ویزای فوری سوئد برای هر نوع ویزا متفاوت است اما عموما افرادی که به این کشور سفر می کنند باید مدارک زیر را به صورت آنلاین ارسال نموده و حدود دو هفته کاری منتظر جواب سفارت بمانند.

 • اصل و کپی معتبر پاسپورت که حدود 7 ماه اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد تا چنانچه فردی وارد سوئد شد فرصت ماندن و اقامت داشته باشد.
 • اصل و کپی شناسنامه با ترجمه انگلیسی که نشان دهنده هویت فرد است و باید حتما ارسال گردد.
 • عکس رنگی تمام رخ با زمینه روشن که کاملا صورت واضح باشد.
 • فرم درخواست ویزای شینگن به صورت کاملا مشخص و واضح که به دو زبان فارسی و لاتین نوشته شده باشد.
 • گواهی تمکن مالی از بانک که همراه رسید بانکی از سه ماهه اخیر که نشان دهنده میزان کارکرد و پول نقد موجود در حساب است. هر یک از اعضای خانواده باید در حساب خود موجودی داشته و بتوانند تمکن مالی خود را ثابت کنند.
 • اگر قصد دریافت ویزای کار دارید باید دعوت نامه اشتغال به کار مربوط به کارفرما را به صورت واضح و اسکن شده ارسال کنید.
 • اصل و کپی مدارک مربوط به اسناد ملکی که نشان دهنده این باشد که شما قصد اقامت دائم ندارید و پس از اتمام سفر به کشور خود بر می گردید.
 • پس از ارسال مدارک باید منتظر جواب سفارت شده و پس از تایید مدارک برای انگشت نگاری و تشخیص هویت به سفارت مراجعه کنید.

اگر به دنبال سفر نوروزی هستید سری به تورهای اروپایی در صفحه تور اروپا نوروز 1403 نیز بزنید

دلایل ریجکت ویزا سوئد

دلایل ریجکت ویزای فوری سوئد می تواند متعدد باشد اما فرد می تواند پس از 6 ماه و برطرف کردن نواقص، ویزای سوئد را دریافت کند. اما اگر دارای یک دعوت نامه معتبر باشید حتما می توانید پس از رفع نواقص به سوئد سفر کنید اما مواردی مانند نقص مدارک هویتی و یا ناخوانا بودن هر یک از مدارک به هر دلیل می تواند منجر به ریجکت شود.

اگر فرد نتواند تمکن مالی خود را ثابت نماید و صورت حساب خود یا خانواده اش ناقص باشد به راحتی ریجکت شده و فرد حتما باید تمکن مالی خوبی داشته باشد و یا بتواند پول نقد کافی به دلار در حساب بانکی معتبر داشته باشد.

بیمه مسافرتی یکی از مواردی است که اگر متقاضی نداشته باشد منجر به عدم پذیرش شده و فرد نمی تواند مراحل بعدی را طی کند.

چنانچه فرد نتواند اعتبار پاسپورت خود را تمدید کند و مدتش رو به پایان باشد منجر به ریجکت می گردد.

اگر مکان سکونت و یا اقامت فرد مشخص نشود به دلایل امنیتی پرونده اش ریجکت شده و مجبور است تا تمام شرایط و ضوابط این کشور را رعایت کند تا ویزا صادر شود.

ممکن است فردی دارای تمام شرایط باشد اما در حین مصاحبه نتواند حق مطلب و مصاحبه را خوب ادا کند و ویزایش ریجکت گردد.

وقت سفارت سوئد

چنانچه وقت سفارت سوئد را گرفتید باید حتما موارد زیر را به خوبی انجام داده باشید :

کل هزینه ها وقت سفارت در هنگام اخذ ویزای فوری سوئد به صورت آنلاین پرداخت شود، فرم مربوط به اطلاعات به خوبی پر شده باشد تا حین مصاحبه دردسری ایجاد نشود، پس از تحویل مدارک به صورت حضوری بعد از دو هفته انگشت نگاری و احراز هویت انجام خواهد شد، هنگام مراجعه به سفارت کاملا آراسته باشید و با صداقت کامل سخن بگویید، مدارک حقیقی به همراه داشته باشید و از دادن هرگونه مدارک نامعتبر و خدشه دار دوری کنید، تمام مدارک خود را ممهمور به مهر دارالترجمه ای کنید که سفارت تایید کرده است، از همراه داشتن مویایل و وسایل الکترونیکی خودداری کنید، فندک یا کبریت همراه نداشته باشید، هیچگونه سلاح سرد همراه نداشته باشید و تمام اشیای خود را بیرون سفارت تحویل نزدیکان خود دهید، سر ساعت مقرر و با کمترین تاخیر در مکان حاضر شوید، سعی کنید با دقت کامل مدارک را بررسی کرده و پرونده شما هیچ نقصی نداشته باشد تا بتوانید وارد سفارت شوید، هنگام گرفتن وقت سفارت و رفتن به انجا به عواملی مانند ترافیک دقت کنید تا در ترافیک گیر نکنید و حداقل سعی کنید حدود نیم ساعت قبل در انجا حاضر شوید، از بردن همراه به داخل سفارت خودداری کنید و مدارک خود را در یک پوشه شیک و پوشیده قرار دهید و از در دست داشتن انها خودداری کنید، سوالات اضافی نپرسید و منتظر سوال افسر یا کارشناس سفارت باشید.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید