اخذ ویزای ایتالیا تضمینی | قیمت + مراحل + مدارک

ویزای ایتالیا : ایتالیا در دسته ی کشورهای توریستی و محبوب از لحاظ جهانگردی قرار می گیرد و به همین علت سالانه افراد زیادی به دنبال اخذ ویزا ایتالیا هستند و این مورد باعث شده است که کشور ایتالیادر حوزه گردشگری و مهاجرت پیشرفت و رشد بسیار قابل قبولی داشته باشد و علاوه بر آن لازم به ذکر است که بدانید ایتالیا جزء کشورهایی است که توانسته بیشترین میزان جاذبه های گردشگری و توریستی را در سطح جهانی و در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت برساند.

کشور ایتالیا به علت این که در شمار کشورهای گردشگری قرار می گیرد یکی از بزرگ ترین اقتصادهای جهان نیز به شمار می آید و به واسطه ی گردشگری پیشرفت های بسیار زیادی در عرصه های فرهنگی، صنعتی و هنری و همچنین ورزشی داشته است.

یکی از دلایلی که سبب افزایش گردشگری در ایتالیا شده است آشنایی مردم ایتالیا با هنر و خلق آثار فرهنگی و هنری توسط بومیان ایتالیا بوده است و به همین دلیل سالانه بسیاری از مردم از سراسر جهان برای بازدید کردن از آثار هنری و فرهنگی به این کشور سفر می کنند.

ایتالیا علاوه بر این که یک کشور توریستی است، امروزه در شمار کشورهای مهاجر پذیر نیز قرار می گیرد و افراد بسیار زیادی خواهان مهاجرت به ایتالیا هستند و این کشور در طول سال پذیرای تعداد زیادی مهاجر می باشد. زبان رسمی مردم ایتالیا، ایتالیایی می باشد که نوعی زبان لاتین است و تقریبا تمام مردم در شهرهای مختلف ایتالیا به این زبان صحبت می کنند.

ویزای ایتالیا  ایتالیا در دسته کشورهایی قرار می گیرد که چند دین ندارد و مردم این کشور از یک دین واحد پیروی می کنند و اکثر مردمان این کشور کاتولیک هستند. میزان نژاد پرستی در بین مردم ایتالیا بسیار کم می باشد و به همین دلیل بسیاری از مردم خواهان مهاجرت به ایتالیا هستند، زیرا در این کشور علاوه بر داشتن یک زندگی آرام می توانند روابط صمیمانه و خوبی با مردم ایتالیا نیز داشته باشند.

یکی دیگر از مواردی که سبب افزایش درخواست مهاجرت به ایتالیا شده است، وجود فرصت های شغلی متنوع و گوناگون در تمام شهرهای این کشور زیبا می باشد.

قصد مهاجرت دارید؟ مقاله ویزای شنگن را دنبال نمایید

شرایط اخذ ویزا ایتالیا

شرایط اخذ ویزا ایتالیا، شرایط نسبتا ساده ای هستند و افرادی که قصد اخذ کردن این نوع ویزا را دارند راه سختی در پیش ندارند. یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای ایتالیا داشتن تمکن مالی می باشد و افرادی که دارای تمکن مالی هستند در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند موفق به اخذ ویزای کشور ایتالیا شوند. تقریبا می توان گفت تنها شرطی که برای گرفتن این نوع ویزا لازم است داشتن تمکن مالی و گردش حساب بالا در بانک های کشور ایران می‌باشد و لازم به ذکر است که بدانید برای داشتن گردش حساب بالا باید تعداد تراکنش های بالایی داشته باشید و لازم نیست که الزاما مبلغ تراکنش ها بالا باشد.

افرادی که سابقه ی سفر به خارج از کشور دارند راحت تر می توانند ویزای کشور ایتالیا را دریافت کنند، بنابراین اگر شما جزء افرادی هستید که تاکنون سفر خارجی توریستی داشته اید ساده تر و در مدت زمان کوتاه تری می توانید موفق به اخذ ویزای این کشور شوید.

یکی از مهم ترین مواردی که شانس موفقیت شما در مصاحبه را افزایش می دهد و باعث می شود که در مدت زمان کمتری موفق به گرفتن ویزا شوید، صداقت است و به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که در هنگام حضور در مصاحبه کاملا صادق باشید و فرم درخواست ویزای خود را به صورت صادقانه پر کنید و مدارک کاملا اصلی به سفارت تحویل دهید، زیرا در صورت مشکوک بودن مدارک ویزای شما ریجکت می شود و سبب اتلاف تایم شما می شود، زیرا شما به مدت 6 ماه امکان درخواست ویزای مجدد نخواهید داشت. بنابراین از دادن هر گونه مدرک جعلی و مشکوک به سفارت خودداری نمایید.

انواع ویزا ایتالیا

ویزا ایتالیا انواع گوناگونی دارد و در این بخش از مطلب قصد داریم که به معرفی انواع این ویزاها و زیر شاخه های آن ها و همچنین مسیر کسب آن ها بپردازیم.

به طور کلی ویزاهای ایتالیا به دو دسته ویزاهای با دعوت نامه و ویزاهای بدون دعوت نامه تقسیم می شوند و افرادی که از طریق دعوت نامه اقدام به اخذ ویزا می کنند سریع تر موفق به دریافت این نوع ویزا می شوند و در مسیر اخذ ویزا نیاز نیست هزینه های زیادی بپردازید، بنابراین اگر بودجه ی کمی برای اخذ ویزا در دست دارید و می خواهید که شانس بیشتری برای گرفتن این ویزا داشته باشید بهتر است که از طریق دعوت نامه اقدام به کسب ویزا نمایید.

دعوت نامه ویزای توریستی ایتالیا، حتما باید توسط بستگان و خویشاوندان درجه یک برای شما ارسال گردد. البته در مواردی دعوت نامه از طریق دوست نیز پذیرفته می شود اما این نوع دعوت نامه شانس کمتری برای اخذ ویزا دارد و دعوت نامه حتما باید توسط شخصی برای شما ارسال گردد که مدت زمان نسبتا زیادی در کشور ایتالیا اقامت داشته است و در شمار شهروندان خوب قرار می گیرد.

اخذ ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوت نامه نیز امکان پذیر می باشد اما مسیر طولانی تری برای گرفتن این نوع ویزا باید طی کنید و هزینه های بیشتری باید پرداخت نمایید و اولین و مهم ترین گام برای گرفتن ویزا از این طریق، داشتن حساب بانکی قوی با گردش های بالا در طی روز می باشد.

ویزاهایی که بدون دعوت نامه می توانید اخذ کنید مختلف هستند و اولین ویزا، ویزای توریستی ایتالیا نام دارد و این ویزا در دسته ویزاهای بدون دعوت نامه قرار می گیرد و بیشتر با هدف مسافرت به ایتالیا اخذ می شود و برای دریافت آن فقط کافیست که دارای تمکن مالی و عدم سوء پیشینه باشید و پس از اخذ این ویزا شما مجاز به حداقل 3 ماه اقامت و حداکثر 6 ماه اقامت در ایتالیا هستید.

یکی دیگر از ویزاهای ایتالیا که نوعی ویزای بدون دعوت نامه است، ویزای سرمایه گذاری نام دارد و برای گرفتن این ویزا ابتدا لازم است که شما یک ملک در کشور ایتالیا خریداری نمایید و یا در بانک های مرکزی این کشور سرمایه گذاری کنید.

ویزای تحصیلی ایتالیا نیز در شمار ویزاهای بدون دعوت نامه قرار می گیرد و مسیر ساده ای برای اخذ کردن دارد و متقاضیان اخذ این ویزا می توانند از طریق ثبت نام در کالج ها یا موسسه های آموزشی این کشور موفق به اخذ کردن این نوع ویزا شوند و مدت زمان اعتبار این ویزا بین یک الی چهار سال می باشد.

پیشنهاد میکنیم حتما مقاله ویزا مولتی کانادا را نیز دنبال نمایید

مدارک موردنیاز برای ویزای ایتالیا

تقریبا برای اخذ کردن تمام ویزاهای ایتالیا شما باید مدارک مشابهی را به سفارت ایتالیا تحویل دهید اما گاهی مواقع مدارک مورد نیاز برای اخذ برخی از ویزاها مختلف هستند و در این بخش از مطلب به معرفی انواع مدارک موردنیاز برای ویزای ایتالیا می پردازیم.

به طور کلی مدارکی که باید برای اخذ ویزا به سفارت تحویل دهید شامل دو دسته ی عمومی و تخصصی می شوند و برای گرفتن ویزاهای ساده مانند ویزای توریستی شما باید فقط مدارک عمومی را به سفارت تحویل دهید اما برای اخذ کردن ویزاهایی مانند

ویزای، تحصیلی و تجاری و یا ویزاهای درمانی و… شما باید علاوه بر مدارک عمومی، مدارک تخصصی را نیز به سفارت ایتالیا تحویل بدهید.

مدارک عمومی شامل مواردی مانند اصل و کپی از شناسنامه و کارت شناسایی، فرم درخواست ویزا، پاسپورت، سه قطعه عکس سه در چهار پرسنلی ، فرم گردش حساب مالی سالانه و بلیط رفت و برگشت هواپیما .

مدارک تخصصی شامل مواردی مانند کپی و اصل دعوت نامه برای افرادی که قصد اخذ ویزا ایتالیا از طریق دعوتنامه دارند و ارائه مدرک معتبر تحصیلی و کپی از تمام حساب های بانکی و گواهی اشتغال به کار برای افرادی که قصد اخذ ویزای تجاری دارند و کپی اسناد ملکی جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و همچنین بیمه نامه برای سفر می شود و لازم به ذکر است که بدانید افراد متاهل حتما باید کپی سند ازدواج خود را نیز در مدارک تخصصی قرار دهند و افرادی که صاحب فرزند هستند باید کپی شناسنامه فرزندان خود را نیز در لیست مدارک تخصصی قرار دهند.

پیشنهاد میکنم حتما سری به صفحه تور اروپا نیز بزنید و با انواع تورهای ایتالیا برای اخذ ویزا آشنا شوید

رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزا ایتالیا

ویزا ایتالیا معمولا در آن دسته از ویزاهایی قرار می گیرد که امکان ریجکتی و برگشت خوردن در آن بسیار کم است و در نتیجه رد شدن ویزا ایتالیا بسیار کم اتفاق می افتد و در صورتی که شما مدارک خود را به صورت کامل و صحیح به سفارت ایتالیا تحویل دهید امکان ریجکت شدن آن بسیار پایین می آید.

بیشترین دلیل رد شدن درخواست ویزای ایتالیا، تحویل دادن مدارک ساختگی و جعلی و عدم راستگویی در سفارت در حین مصاحبه است و این موارد سبب مشکوک شدن افسران در سفارت و ریجکت شدن ویزا می شوند و به همین دلیل تاکید می شود که در حین مصاحبه صداقت داشته باشید و مدارک صحیحی را به سفارت تحویل بدهید.

در صورتی که ویزای شما ریجکت شد برای رفع ریجکت شدن آن باید به شهر رم در ایتالیا مراجعه کنید و برای این که کارهای شما بهتر و سریع تر پیش بروند از یک وکیل مهاجرتی در این زمینه کمک بگیرید. البته بهتر است که بدانید کارهایی که در جهت رفع ریجکتی ویزا انجام می دهید مقداری هزینه بر هستند و نیاز به صرف هزینه دارند.

بعد از این که ویزای شما توسط سفارت ایتالیا رد شد شما پس از گذشت 6 ماه می توانید دوباره اقدام به اخذ ویزا و یا رفع ریجکتی آن بکنید و معمولا برای رفع ریجکتی ویزا ابتدا لازم است که یک فرم اعتراض نامه پر کنید و فرم گفته شده را به سفارت ارسال کنید و پس از آن درخواست اعتراض شما بررسی می شود و سپس نتیجه به شما اطلاع داده می شود.

عاشق بازدید از کشورهای اروپایی هست مقاله ویزا فرانسه را دنبال نمایید

ویزای فوری ایتالیا

در صورتی که تمام مدارک عمومی و تخصصی شما تکمیل شده باشد شما می توانید ویزا ایتالیا را در کوتاه ترین زمان ممکن اخذ نمایید و برای اخذ کردن این نوع ویزا شما در اولین قدم باید اسناد و مدارک خود را اخذ کنید و سپس آن ها را به سفارت تحویل بدهید و سفارت به سرعت مدارک شما را بررسی می کند و پس از گذشت 4 روز الی یک هفته با شما تماس می گیرند و به شما یک وقت برای حضور در سفارت و شرکت در مصاحبه می دهند و اگر شما در مصاحبه شرکت کنید و از نظر افسران صلاحیت داشته باشید به شما اطلاع داده می شود که در مصاحبه قبول شده اید و پس از آن مدارک شما به کنسولگری داده می شود تا برای شما ویزا صادر کنند و حدود یک ماه بعد ویزا به آدرس محل زندگی شما پست می شود و پس از آن شما می توانید به ایتالیا مهاجرت کنید.

به طور کلی ویزای فوری ایتالیا به ویزایی گفته می شود که بلافاصله بعد از درخواست ویزا و تکمیل فرم، وقت حضور در سفارت به شما داده می شود و هچ گونه معطلی برای حضور در سفارت به وجود نمی آید و زمان حضور در سفارت برای ویزای فوری حدود یک هفته و برای ویزاهای عادی بین یک الی دو ماه است.

هزینه ویزا ایتالیا

هزینه ویزا ایتالیا کاملا به نوع ویزا بستگی دارد البته مدت زمانی که شما در جهت اخذ کردن ویزای ایتالیا اقدام می کنید نیز در قیمت آن تاثیرگذار می باشد به طور مثال زمانی که شما برای گرفتن ویزای ایتالیا عجله داشته باشید و در جهت اخذ ویزای فوری ایتالیا اقدام کنید لازم است که مبلغ بیشتری را بپردازید تا این ویزا در کوتاه ترین زمان ممکن به دست شما برسد.

زمان هایی که سفر به ایتالیا با افزایش توریست مواجه می شود مانند تابستان و ایام تعطیلات قیمت اخذ کردن ویزای توریستی نیز افزایش پیدا می کند.

از بین تمام ویزاهای ایتالیایی اخذ ویزای سرمایه گذاری نیاز به هزینه های بالاتری نسبت به اخذ سایر ویزاها دارد و ویزای تحصیلی ایتالیا در شمار ویزاهای کم هزینه قرار می گیرد و اگر برای مهاجرت به ایتالیا هزینه ی زیادی در دسترس ندارید بهتر است که از این طریق اقدام کنید.

هزینه های دریافت ویزا ایتالیا شامل هزینه ی تکمیل مدارک و ارسال آن ها به سفارت و هزینه هایی مانند بیمه مسافرتی برای ویزاهای توریستی و هزینه ی رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما برای رفتن به سفارت و شرکت در مصاحبه و… می باشد و پرداخت کردن تمامی این هزینه ها بر عهده متقاضی اخذ ویزا است، اما افرادی که از طریق بورسیه اقدام به اخذ ویزا می کنند نیازی نیست که هزینه های گفته شده را به صورت کامل پرداخت نمایند.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید