همه چیز را درباره ویزای آلمان بدانید

ویزای آلمان جزء یکی از برترین ویزاهای خارجی قرار می گیرد و به دلیل این که کشور آلمان با کاهش تعداد جمعیت مواجه شده است افراد مقیم ایران می توانند راحت تر این گونه ویزا را اخذ نمایند و پس از آن با مهاجرت به کشور آلمان به کار و یا تحصیل و زندگی بپردازند.

ویزا آلمان مزیت های بی شماری دارد و از مهم ترین مزیت های آن این است که کشور آلمان انواع امکانات تحصیلی رایگان و امکانات شغلی عالی و هم چنین امکات رفاهی زندگی و خدمات پزشکی را در دسترس افرادی که نسبت به اخذ این ویزا اقدام می کنند و موفق به دریافت آن می شوند قرار می دهد و بنابراین افرادی که دارنده ی ویزای آلمان هستند می توانند به صورت رایگان در کالج ها و دانشگاه های معتبر آلمان درس بخوانند و یا این که کشور آلمان به این افراد کمک می کند که بیزینس خاص خود را داشته باشند.

افرادی که از طریق کسب این ویزا اقدام به مهاجرت به آلمان می کنند و در این کشور مشغول به تحصیل می شوند در صورتی که با نمرات عالی از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل شوند می توانند به انجام شغل های اداری مهم در این کشور مشغول شوند.

ویزای آلمان انواع مختلفی دارد و افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شوند و در مقطع دکتری مشغول به تحصیل گردند از حقوق ماهیانه برخوردار می شوند و ماهیانه مبلغ مشخصی به حساب آن ها واریز می شود که این حقوق می تواند برای دانشجویان مهاجر ایرانی بسیار مفید باشد.

اگر مایل به سفر یه آلمان هستید پس حتما سری به صفحه چگونگی اخذ ویزای شینگن بزنید را دنبال نمایید

انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان بسیار گوناگون و مختلف هستند و در این بخش از مطلب به معرفی پرکاربردترین ویزاهای آلمانی می پردازیم و در مورد نحوه ی اخذ این گونه ویزاها و شرایط و مدارک لازم برای اخذ آن ها صحبت خواهیم کرد.

یکی از مهمترین این نوع ویزا که بیشتر افراد در جهت کسب آن اقدام می کنند ویزای مربوط به گردشگری در آلمان است و مدت زمان اعتبار این ویزا بسیار کم و حدود 20 روز می باشد و از این رو این نوع ویزا برای کارهای مسافرتی بسیار مناسب می باشد و همچنین مصاحبه ی اخذ این ویزا بسیار ساده می باشد.

از دیگر انواع ویزاها می توان به ویزاهای دعوتنامه ای اشاره کرد. این گونه از ویزاها فقط مخصوص کشورهای آلمان، سوئد، اتریش و… هستند و جهت اخذ آن حتما باید دعوتنامه ی کتبی از طرف شخصی که مقیم کشور آلمان است داشته باشید و این افراد حتما باید از خویشاوندان درجه یک شما باشند.

ویزای تحصیلی  مزیت های بسیار زیادی دارد و یکی از مهم ترین مزایای آن عدم محدودیت سنی برای اخذ آن می باشد. البته برای اخذ این ویزا نیاز به مدارک تحصیلی است و این نوع ویزا نیازمند انجام یک مصاحبه ی سخت و طولانی در کنسولگری می باشد.

از دیگر انواع ویزای آلمان می توان ویزای کاری آلمان را نام برد. این ویزا دارای محدودیت سنی می باشد و اخذ آن نیازمند داشتن سابقه کاری در کشور خودتان است و برای اخذ این ویزا باید چند مرحله مصاحبه را پشت سر بگذارید اما در نهایت موفق به کسب آن خواهید شد.

ویزاهای تجاری و پزشکی و کارآموزی نیز در دسته ی انواع ویزای آلمانی قرار می گیرند و این ویزاها معمولا ساده تر کسب می شوند و فقط به یک مرحله مصاحبه نیاز دارند و مدت زمان اعتبار آن ها بین 6 ماه الی 3 سال می باشد.

پیشنهاد می کنم سری به صفحه تور اروپا بزنید و با انواع تورهای اروپایی و قیمت آن  آشناشوید

شرایط ویزای تحصیلی آلمان

از شرایط ویزای تحصیلی آلمان برای بزرگسالان می توان به داشتن حداقل مدرک دانشگاهی یعنی کارشناسی و داشتن مدرک زبان انگلیسی اشاره کرد. البته شرایط اخذ این گونه ویزا برای کودکان و افراد زیر 18 سال متفاوت است و این افراد نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارند و فقط کافیست که سوابق درخشانی در زمینه ی تحصیلی خود داشته باشند.

این نوع ویزای آلمان برای افرادی که قصد تحصیل در کالج های آلمان دارند با افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمانی دارند کاملا متفاوت می باشد. زمانی که شما در جهت اخذ این ویزا به کنسولگری آلمان مراجعه کنید این شرایط برای شما شرح داده می شوند.

دانشجویانی که نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام می کنند می توانند در ساعات خارج از تایم کالج با این ویزا کار کنند و به راحتی در اختیار دارندگان این نوع ویزا شغل های آزاد قرار می گیرد و این مورد یکی از مزیت های ویزای تحصیلی به شمار می آید، زیرا امکان کسب درآمد با این نوع ویزا وجود خواهد داشت.

مدارک ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان نیز مانند ویزای توریستی سایر کشورها نوعی ویزای کوتاه مدت سیاحتی به شمار می آید و حداکثر اعتبار این ویزا 25 روز می باشد و پس از گذشت مدت زمان گفته شده این نوع ویزا اعتبار خود را از دست می دهد.

این نوع  ویزای آلمان به نام ویزای شینگن نیز نامیده می شود و اخذ کردن این ویزا نیازمند انجام چند مرحله ی ضروری است.

اخذ ویزای توریستی آلمان در اولین مرحله نیازمند ایجاد درخواست در سفارت است و اقدام به درخواست جهت کسب این ویزا هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری امکان پذیر می باشد.

مرحله ی دوم برای کسب این ویزا پرداخت هزینه ی کسب این ویزا به کنسولگری می باشد و پس از انجام این مرحله مدارک شما و اطلاعات خصوصی شما بررسی می شوند و پس از آن نوبت به انجام مصاحبه می رسد.

انجام مصاحبه برای دریافت ویزای توریستی آلمان خیلی مهم نیست و به همین دلیل مصاحبه ی اخذ این ویزا بسیار ساده می باشد و فقط در حد پرسیدن چند سوال ساده است.

پس از انجام چند مرحله ی گفته شده و طی کردن مراحل قانونی به آدرس شما پست می شود و پس از آن شما می توانید برای سفر کردن به آلمان اقدام کنید و مدت زمان این سفر باید حداکثر 25 روز باشد.

ویزای توریستی آلمان یک ویزای کوتاه مدت 25 روزه است و به محض این که برای شما پست شد باید سفر خود را آغاز کنید. به همین دلیل بهتر است که حدود 20 روز قبل از این که برای اخذ این ویزا اقدام کنید کارهای سفر خود را از نظر ثبت نام در تور و یا خرید بلیط هواپیما انجام دهید.

به دلیل این که ویزای توریستی  باید سریع در دسترس قرار بگیرد مدت زمان رسیدگی به آن حدود یک هفته است و پس از این که کارهای اخذ ویزا را در کنسولگری انجام دادید حدود 8 روز بعد ویزا برای شما ارسال می شود. اما گاهی مواقع ارسال ویزا ممکن است تا دو هفته طول بکشد.

مدارک ویزای توریستی آلمان شامل کپی پاسپورت و شناسنامه و کپی گردش های حساب بانکی فعال و 6 قطعه عکس سه در چهار می باشد و در صورتی که قصد سفر از طریق دعوتنامه دارید برای دریافت این ویزا باید اصل و کپی دعوتنامه را نیز در مدارک خود قرار دهید.

اهل سفر به اروپا هستید پس مقاله تور فرانسه را میز دنبال نمایید

شرایط ویزای کاری آلمان

از مهم ترین شرایط ویزای کاری آلمان می توان به داشتن حداقل 18 سال سن و حداکثر 42 سال اشاره کرد و فقط افرادی که در محدوده ی سنی گفته شده قرار دارند موفق به اخذ این نوع ویزا می شوند.

از دیگر شرایط اخذ ویزای آلمان  از نوع کاری و به طور کلی ویزای کاری در هر کشور خارجی از جمله می توان به مسلط بودن به زبان انگلیسی و زبان مردم آن کشور اشاره کرد، زیرا تمام بیزینس ها نیازمند داشتن این مدرک هستند و داشتن مدرک زبان در بیزینس های اداری آلمان الزامی تر می باشد.

از دیگر شروط اخذ ویزای کاری آلمان می توان به داشتن حساب بانکی فعال در کشور خودتان و همچنین داشتن حداقل 20 گردش بانکی در طول ماه اشاره کرد و این مورد نیز یکی از موارد الزامی و مهم در کسب این گونه ویزا می باشد.

برای اخذ ویزای کاری آلمان شخص مورد نظر باید عاری از هر گونه سوء سابقه ی کیفری باشد و همچنین از سلامت کامل روحی و روانی برخوردار باشد، زیرا افرادی که در بیزینس های اداری کار می کنند در تماس با ارباب رجوع هستند و حتما باید سلامت روانی و عدم اعتیاد داشته باشند.

از دیگر شرایط اخذ ویزای کاری آلمان می توان به داشتن نامه از طرف ارگانی که قبلا در آن کار کرده اید اشاره کرد و این نامه به عنوان یک تاییدیه است و باید توسط مدیر و یا رئیس بخشی که در آن کار کرده اید نوشته و تایید شود و در صورت داشتن تمام موارد بالا شما موفق به کسب این گونه ویزا خواهید شد.

اخذ ویزای پزشکی آلمان

ویزای پزشکی آلمان از جمله ویزاهایی است که دارای خدمات درمانی می باشد و در صورت مبتلا بودن به یک بیماری خاص و نیاز به درمان فوری اخذ این ویزا به سادگی و به سرعت قابل انجام می باشد.

در میان سایر ویزاهایی که شامل خدمات درمانی می باشند بسیار محبوب تر است و بیشتر افرادی که از نوع خاصی بیماری رنج می برند برای اخذ این نوع ویزا تلاش می کنند، زیرا کشور آلمان دارای خدمات درمانی فوق العاده پیشرفته ای می باشد و پزشکان ماهری در این کشور مشغول خدمت رسانی هستند.

ویزای پزشکی آلمان باعث می شود که شما بتوانید در شرایط سخت از وجود بهترین خدمات درمانی و با تجربه ترین پزشک ها بهره ببرید و همانطور که گفته شد مراحل اخذ این ویزا ساده تر از سایر ویزاها می باشد.

این نوع ویزای آلمان از جمله محدود ویزاهایی می باشد که احتمال اخذ کردن آن هم به صورت ویزای بلند مدت و هم به صورت ویزای کوتاه مدت امکان پذیر می باشد و اخذ هر کدام از این ویزاها به نوع بیماری و مدت زمان تخمین زده برای درمان آن بستگی دارد.

ویزای پزشکی آلمان در صورتی که به صورت کوتاه مدت اخذ شود حدود سه ماه قابل استفاده است اما در صورتی که این ویزا به صورت بلند مدت اخذ گردد تا حدود یک سال قابل استفاده می باشد و معتبر است.

جهت اخذ ویزای پزشکی آلمان ابتدا به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید و در مورد بیماری خود بگویید و پس از آن پزشک مجموعه ای از آزمایش ها و اسنادی را که ثابت می کند شما بیمار هستید برای شما می نویسد و پس از انجام این مراحل پرونده پزشکی شما آماده می شود و با تحویل این پرونده به سفارت می توانید در جهت اخذ این گونه ویزا اقدام کنید. البته لازم به ذکر است که بدانید فقط برخی از بیماری های خاص هستند که با آن ها احتمال گرفتن ویزای درمانی وجود دارد.

 

نکاتی در رابطه با ویزای کاری آلمان

ویزای کاری آلمان یک ویزای بسیار مناسب برای جوانان جویای کار می باشد و در صورتی که شرایط واجد برای اخذ این ویزا را داشته باشید می توانید به سادگی در جهت اخد آن اقدام نمایید. در این بخش از مطلب در مورد اخذ این نوع ویزا و شرایط لازم جهت دریافت آن می پردازیم.

این نوع از ویزای آلمان از جمله ویزاهایی است که حتما جهت اخذ کردن آن باید سن بالای 18 سال داشته باشید در غیر این صورت باید در جهت گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید و لازم است که بدانید آلمان یکی ازکشورهای خارجی است که اخذ ویزای تحصیلی و کاری آن بسیار ساده می باشد.

در صورتی که شما مدرک تحصیلی داشته باشید بسیار ساده تر می شود، زیرا این کشور به نیروهای با سابقه برای کارها در شرکت ها نیاز دارد. بنابراین افرادی که دارای مدرک پزشکی یا دندانپزشکی و همچنین مدرک مهندسی هستند به سادگی می توانند در جهت اخذ این ویزا اقدام کنند.

امکان اخذ این ویزا برای افرادی که مدرک تحصیلی دارند نیز وجود دارد اما از این افراد در کارهای آزاد و غیر اداری استفاده می شود. اما لازم است که بدانید حقوق شغل های آزاد در کشور آلمان نیز یک حقوق بسیار خوب و منطقی می باشد.

در صورتی که شما به زبان انگلیسی و زبان آلمانی تسلط داشته باشید راحت تر اخذ می گردد، زیرا برای انجام مشاغل اداری و آزاد در آلمان مسلط بودن به زبان آلمانی و انگلیسی امری بسیار مهم و ضروری می باشد.

ویزای کاری آلمان از جمله ویزاهایی است که اخذ کردن آن نیاز به پرداخت هزینه های بسیار محدودی دارد و می توان گفت که هزینه ی لازم جهت دریافت این ویزا از هزینه های لازم برای اخذ ویزاهای دیگر بسیار کمتر است.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید