میدان پلازا مایور مادرید

میدان پلازا مایور مادرید

‌میدان پلازا مایور مادرید یکی از زیباترین میدان ها در اروپا می باشد مادرید یکی از شهرهای فوق العاده ی اسپانیا است که از خیره کننده ترین منطقه های بکر جهان و مملو از منظره های دلپذیر می باشد.

با وجود جاهای دیدنی زیاد گردشگران می‌توانند اوقات بی نظیر و لذت بخشی را در این کشور بگذرانند. وقتی که از میدان صحبت می کنیم، ذهن انسان به سمت های مختلفی کشیده می شود، بعضی از میدان ها مکانی برای تردد و رفت آمد ساخته شده اند و این میدان ها محفلی برای قرار ملاقات، خوش گذرانی و مهمانی های خانوادگی مثل جشن تولد و یا سالگرد ازدواج هستند و برخی دیگر یک نماد ملی محسوب می شوند و بعضی از میدان ها تمام این موارد را در دل خود جای داده اند.

میدان پلازا مایور مادرید طی سال های گذشته برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. این میدان مدت ها به عنوان بازارچه ی مواد غذایی و کالای متفرقه استفاده شده است.

این میدان شاهد رویدادهای مهم زیادی بوده است مثلاً در دورانی محل اجرای مراسم گاو بازی، بازی فوتبال و اعدام بوده است. در این میدان مدتی داد و ستد انجام می شده است و محلی برای تجارت بوده  و حتی در مدتی هم مراسمات مهم مثل تاج گذاری برای شاهان انجام می گرفته است.

مطمئنا اگر به این میدان بروید از آن همه زیبایی و معماری فوق العاده حیرت زده خواهید شد و امروزه با داشتن کافه ها و رستوران هایی با تنوع زیاد روبرو خواهید شد که اغلب بیشتر آن ها پر از گردشگر و توریست می باشند. امروزه مراسمات و پیشامدهای خاصی در این میدان برگزار می گردد مانند کارگاه های یوگا، انواع کنسرت ها و فستیوال ها.

یکی از سنت های قدیمی که از سال های قبل در این میدان انجام می شده است و هم اکنون هم برگزار می گردد، فروشگاه های کریسمس سالیانه می باشد. در میدان پلازا مایور در زمان کریسمس بازارهای سنتی کریسمس دایر می شده که پر از تزئینات کریسمس، لباس ها و اقلامی بوده است که مخصوص هدایایی عالی برای این جشن بزرگ و باشکوه است.

امروزه میدان پلازا مایور ۱۲۹ متر طول و ۹۴ متر عرض دارد که ساختمان های سه طبقه دارد که این ساختمان ها ۲۳۷ بالکن دارند. این ساختمان به طور کلی ۹ ورودی دارد که همه آنها رو به مرکز میدان هستند و چون که این میدان یکی از مهم ترین و معروف ترین میدان مادرید است، دارای ۱۰ راه مختلف برای دسترسی به این میدان می باشد و شما می توانید نزدیک ترین راه را برای رفتن به این میدان انتخاب کنید.

این میدان کاربرد های مختلفی داشته و محلی برای تظاهرات، تجمعات، گردهمایی های سیاسی و شهری و حتی رژه نظامیان بوده است.

مجسمه ای در مرکز این میدان قرار دارد که در سال ۱۸۴۸ در آن جا گذاشته اند. این مجسمه نماد فیلیپ سوم است.

مدارک لازم برای اخذ وقت سارت کانادا

اگر قصد سفر به کانادا را دارید حتما با مقاله با شرایط اخذ ویزای کانادااز طریق لینک زیر آشنا شوید

تاریخچه میدان پلازا مایور

پلازا مایور که به معنی میدان بزرگ می باشد، یکی از معروف ترین میدان های مادرید پایتخت اسپانیا است. پلازا مایور در مرکز مادرید و منطقه سول قرار دارد.

میدان پلازا مایور مستطیلی شکل است و با نمای آجر های قرمز ساخته شده است. امروزه کل این میدان سنگ فرش شده و ورود وسایل نقلیه به این مکان ممنوع می باشد. تاریخچه میدان پلازا مایور بسیار تاریخی است که به صدها سال قبل بر می گردد و یکی از معروف ترین دیدنی های کشور اسپانیا می باشد.

در این میدان اتفاقات و جشن های زیادی برگزار شده است، به همین منظور اعتبار تاریخی مهمی در اسپانیا دارد. سابقه میدان پلازا مایور به دوران پادشاهی فیلیپ سوم برمی گردد. دیزاین این میدان را در آن دوران به معماری به نام ژوان دهررا سپردند، در سال ۱۶۱۹ ساخت این میدان به پایان رسید و متاسفانه این میدان میزبان تعدادی از بدترین اتفاقات تاریخی این شهر بوده است مثلاً در سال ۱۶۳۱ آتش سوزی در این میدان اتفاق افتاد که موجب ویرانی و خراب شدن بخش زیادی از این میدان شد. با این حال در همان سال دوباره ترمیم و مرمت شد.

دوباره آتش سوزی در این میدان اتفاق افتاد که در سال ۱۶۷۰ بود که بعد از آن به دست شخصی به نام توماس رومان مرمت گردید و باز آتش سوزی سومی در سال۱۷۹۰ در این میدان اتفاق افتاد و باز هم مرمت شد.

در دوران قدیم نام میدان پلازا مایور چیز دیگری بود، پلازا دل اربا اولین نام این میدان بوده است و بعد از این نام چند بار نام آن را عوض کرده اند و بلاخره در دوران جنگ های داخلی اسپانیا نام پلازا مایور به آن داده شده است. میدان پلازا مایور صحنه اتفاقات و رویداد های عجیب و غریب و زیادی بوده است.

ساختمان های میدان پلازا مایور

ساختمان های میدان پلازا مایور

ساختمان کازا پانادریا قدیمی ترین و معروف ترین ساختمان میدان پلازا مایور می باشد. در قرن هجدهم از این میدان به عنوان آکادمی هنرهای زیبایی سنت فرندیناند استفاده می شده و بعد از آن تا سال ۱۸۷۱ محل آکادمی سلطنتی تاریخ بوده است و بعد از آن تاریخ این ساختمان به مالکیت شهرداری مادرید درآمد و از این ساختمان به عنوان ساختمان اداری شهرداری استفاده می گردد.

در سال ۱۶۷۲ و بعد از دومین آتش سوزی میدان، ساختمان کازا پانا دریا به شدت آسیب دید و خراب شد و بازسازی این ساختمان به دست شخصی بنام کیودیا کوئل مرمت گردید. وی به طور کلی معماری ساختمان را عوض کرد.

ساختمان دیگر این میدان، ساختمان کازا کارنیسریا می باشد که در جنوب پالازا قرار دارد. در مورد تاریخچه و ساخت این بنا اطلاعات زیادی در دسترس نمی باشد. بعد از آتش سوزی سال ۱۶۳۱ این ساختمان به همان شکل ساختمان پانا دریا بازسازی گردید.

ساختمان The Casala Panaderia ساختمان فرهنگی می باشد که به شهرداری تعلق دارد و در بخش شمالی میدان پلازا مایور قرار دارد و ساختمانی است که چهار طبقه از سطح زمین فاصله دارد که تشکیل شده از یک طبقه بالایی به شکل اتاق زیر شیروانی است که در کناره ها به وسیله برج های زاویه داری محاصره شده است.

در قسمت وسطی این ساختمان نماد بزرگی از آرم اسپانیا یعنی آرم سلطنتی و قدیمی اسپانیا قرار دارد که نشان سلطنتی این کشور از دوران حکومت شاه کارلوس دوم است. ساختمان پانا دریا در سال ۱۵۹۰ قبل از ساخته شدن میدان بنا شده است. این ساختمان در گذشته برای هدف های زیادی مورد استفاده قرار می گرفته است.

اخذ اقامت کانادا از طریق استارتاپ ویزا

به دنبال دریافت پیکاپ ویزای کانادا هستید حتما لینک زیر را دنبال نمایید

مجسمه ی مرکزی میدان پلازا مایور

مجسمه ی مرکزی میدان پلازا

مجسمه ی مرکزی میدان پلازا مایور در مرکز این میدان قرار دارد. این مجسمه برنزی از پادشاه فیلیپ سوم به چشم می خورد که نمادی از پادشاه فیلیپ سوم است که در حالی پیروزمندانه سوار بر اسب خود می باشد و در سال ۱۶۱۶ توسط یکی از مجسمه ساز های ایتالیایی به نام جیووانی د بلوگنا و شاگردش ساخته شده است.

در سال ۱۸۴۸ این مجسمه برنزی از پارک بزرگ مادرید به میدان پلازا مایور انتقال یافته است. در آن زمان این میدان را با گل ها و گیاهان زیبای زیادی تزئین کرده اند ولی در سال ۱۹۳۶ همه این تزیینات را دوباره برداشته اند.

این کار مسلما می تواند پروسه بررسی مدارک را کوتاه تر و ساده تر کند. در ادامه لیستی از مدارک که برای عموم افراد نیاز است را ارائه خواهیم کرد.

اولین مدرک، یک فرم تکمیل شده است که شامل مواردی چون درخواست و اطلاعات شخصی و شهروندی شماست که اگر از تاریخ سر رسید پاسپورت کمتر از یک سال گذشته، فرمی تحت عنوان Simplified را تکمیل و اگر بیش از یک سال است که پاسپورت کانادایی شما منقضی شده، فرمی تحت عنوان General را پر خواهید کرد.

مورد دوم اصل پاسپورت با پیشینه‌ای بدون مفقودی و هر نوع گزارش خلاف نظم، دو قطعه عکس با کیفیت مناسب در سایز پاسپورت و استانداردهایی که سفارت در لیست شرایط تمدید پاسپورت اعلام می کند .

نکته قابل توجه راجع به عکس های پرسنلی این است که آدرس آتلیه و تاریخ عکاسی باید در پشت یکی از عکس ها درج شود.

مورد بعدی یک کپی از کارت شهروندی کانادایی و رسید پرداخت هزینه های ثبت نام است.

مراسم هایی که در میدان پلازا مایور انجام می شود مراسم هایی که درمیدان پلازا مایورمیگیرند

مراسم هایی که در میدان پلازا مایور انجام می شود

مشهورترین میدان اسپانیا، میدان پلازا مایور می باشد که محبوبیت خاصی بین مردم این شهر و توریست ها دارد. مراسم هایی که در میدان پلازا مایور انجام می شده است، خیلی خاص و مهم بوده اند. این میدان در همان دوران ساخت مرکزی برای برگزاری مراسمات و جشن های مختلفی بوده است، مراسماتی مثل مراسم گاو بازی، مراسم های سلطنتی و اجرای حکم های سلطنتی.

هر مراسمی را که در این میدان اجرا می‌کرده‌اند، حدود ۵۰ هزار بازدید کننده داشته است و حتی امروزه هم جشن های مختلفی در این میدان برگزار می گردد. این میدان برای برپایی نمایشگاه های خیریه استفاده می شده است و مکانی مناسب برای انجام بازی فوتبال و گاو بازی بوده است.

این میدان یکی از ویژه ترین مراکز خرید در شهر مادرید می باشد. که همیشه مورد توجه توریست‌ها و گردشگران زیادی بوده است.

تور اروپا

پیشنهاد میکنیم سری به تور های با جاذبه و زیبای اروپایی از طریق لینک زیر بزنید

تفریحات میدان پلازا مایور مادرید

تفریحات میدان پلازا مایور

میدان پلازا مایور در مادرید به دلیل کافه ها و رستوران ها و کنسرت هایی که در آن برگزار می شود، محل مناسبی برای تفریحات خانوادگی می باشد. امروزه این میدان میزبان گردشگران و توریست های بسیار فراوانی می باشد و ما توصیه می‌کنیم که اگر به کشور اسپانیا سفر کردید، حتما به میدان پلازا مایور در شهر مادرید سر بزنید، حتی برای استراحت هم می‌توانید به آنجا رفته و از نوشیدن نوشیدنی ها، غذاهای متنوع و دسرها لذت ببرید و یک خاطره خوب و عالی برای خود و خانواده بسازید.

میدان پلازا مایور مادرید خیلی جذاب و زیباست که در قلب شهر مادرید می باشد و می توانید از ساندویچ های معروف این میدان بهره مند شوید. ساندویچ کالاماری یکی از مخصوص ترین خوراکی های مادرید می باشد. این ساندویچ خوشمزه از نان باگت و کالماری که در آرد و تخم مرغ می غلتانند، درست شده است و بعد آن را سرخ می کنند و به دست مشتری می دهند.

عده ای دوست دارند تا این ساندویچ را با سس مایونز بخورند و عده ای دیگر هم به آن لیمو اضافه می کنند. این ساندویچ یکی از معروف ترین غذاهای شهر مادرید است که به هر رستوران و کافه شهر مادرید بروید می توانید آن را در منو پیدا کنید، مخصوصاً در کافه هایی که در میدان پلازا مایور قرار دارد.

 از دیگر تفریحات این میدان جذاب، داشتن بوتیک ها و فروشگاه های مختلف است که دور تا دور آنجا را در بر گرفته است و شما میتوانید از انها دیدن کنید و و از همه زیبایی این میدان بهرمند شوید و از لحظه لحظه این گردش لذت ببرید.

اخذ ویزای شینگن

حتما با چگونگی اخذ ویزای شینگن و شرایط آن آشنا شوید

تفریحات میدان پلازا مایور مادرید

معرفی اطراف میدان پلازا مایور

اطراف میدان پلازا مایور را ساختمان های سه طبقه احاطه کرده است که هر چه بیشتر به زیبایی این میدان افزوده می شود.

میدان پلازا مادرید یکی از اصلی ترین و زیباترین میدان ها در اروپا می باشدو یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین میدان ها در مادرید محسوب می شود. ساخت این میدان در قرن هفدهم آغاز شده است. و ساختاری متقارن دارد.

اطراف میدان پلازا مایور نزدیک به ۲۰۰ بالکن زیبا قرار دارد که افراد زیادی در طول روز برای صرف وعده های غذایی خود چه ساکنین و چه گردشگران در آنجا می نشینند و غذا میل می کنند ولی اجناس این میدان نسبت به جاهای دیگر کمی گران تر می باشد.

میدان پلازا مایور پر از نوازنده های خیابانی می باشد و قدم زدن و لذت بردن در این بخش شهر و شنیدن موسیقی های گوش نواز خالی از لطف نیست و روزهای خوب و خوشی را در ذهنتان تداعی می کند.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید