شرایط زندگی در اسپانیا

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای ارزیابی شرایط زندگی در اسپانیا، اقتصاد این کشور است. همانطور که می‌دانید اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی در جهان را دارد و همچنین در سال‌های پیش شرایط کار و امید به زندگی و بهداشت و درمان در اسپانیا پیشرفت بسیار زیادی داشته است.

عواملی که گفته شد و امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی، شرایط زندگی در اسپانیا را مورد توجه علاقمندان به مهاجرت قرار داده است اما اسپانیا کشوری است که در جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد که همسایگان آن از شمال فرانسه از غرب و از جنوب جبل الطارق هستند.

آب و هوای کشور اسپانیا شباهت بسیار زیادی با دیگر بخش های اروپا ندارد. شمال اسپانیا آب و هوای معتدل تری نسبت به دیگر بخش‌های آن دارد.

پیشنهاد میکنیم مقاله تور ارزان اروپا را نیز مشاهده فرمایید!

شرایط رفاهی و امکانات اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا از دیگر معیار هایی که برای مهاجران بسیار اهمیت دارد، شرایط رفاهی و امکانات اسپانیا است. کشور اسپانیا از جمله کشورهای سرسبز و شادابی است که معمولاً کمتر اتفاق می افتد که این کشور دارای آلودگی هوا باشد و با اینکه این کشور جمعیت بسیار زیادی نیز دارد، اما با این حال شرایط رفاهی و امکانات آن به طور متوسط برای هر فردی در نظر گرفته شده است.

اسپانیا در ارتباط با دیگر کشورهای همسایه خود از نظر آلودگی محیطی کمترین رتبه را دارد و این به خاطر شهر بندی های مناسبی است که دولت اسپانیا در شهرهای مختلف کشور خود انجام داده است، اینکه درخت های زیادی را در گذرگاه های پیاده و مکان های عمومی قرار داده است و به سرسبزی شهرها اهمیت بسیاری داده است که باعث شده است کربن دی اکسید توسط این درخت ها گرفته شود و هوای بسیار سرسبز و تازه ای را تحویل شهروندان بدهد .

 دولت اسپانیا بعد از اینکه به مهاجران خود اقامت موقت یا دائمی دهد، شرایط رفاهی بسیاری را در اختیار آنها قرار می دهد، برای مثال از جمله شرایط این است که افراد می توانند مسکن را به صورت نصف قیمت تهیه کنند و یا در زمینه مسائل بهداشت و درمان می تواند از آنها به صورت رایگان استفاده کنند.

چیزی که گردشگران را به کشور اسپانیا جذب می‌کند این است که دولت اسپانیا برای شهروندان خود شرایط رفاهی و امکانات بسیاری قائل است که کمتر کشوری به این نکته توجه می کند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تور لحظه آخری آنتالیا را نیز مشاهده فرمایید!

شرایط اقتصادی اسپانیا

همانطور که گفتیم برای ارزیابی شرایط زندگی در اسپانیا فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارند اما در این میان مهم ترین فاکتور برای ارزیابی شرایط زندگی در اسپانیا، اقتصاد آن است. اسپانیا از نظر کیفیت زندگی در بین ۱۰ کشور برتر جهان واقع شده است. شرایط اقتصادی اسپانیا به گونه ای است که در آن صنعت توریست حرف اول را در اکثر شهرهای این کشور می زند و سپس صنعت و انرژی و بعد از آن مسکن و بخشی از کشاورزی به عنوان نبض حیات اقتصاد اسپانیا در حال رشد هستند .

همانطور که می دانید چون دولت اسپانیا برای شهروندان خود حقوق شهروندی قائل است، کمتر افرادی پیدا می شوند که از شرایط اقتصادی بسیار پایینی در این کشور برخوردار باشند و کسانی که توانایی برطرف کردن هزینه ها و مخارج خود را ندارند، تحت حمایت و پوشش دولت قرار می‌گیرند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تور ارزان استانبول را نیز مشاهده فرمایید!

شرایط کاری برای زندگی در اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا مهمترین دلیل اصلی مهاجرت به کشور اسپانیا برای بیشتر افراد، تحصیل است. چند سالی است که با اخذ سیاست‌های درست اقتصادی شرایط کار در اسپانیا تغییرات بسیار زیادی داشته است، مخصوصاً در زمینه آشپزی . در کشور اسپانیا کسانی که به دنبال کار با سطح پایین هستند بسیار زیاد هستند و در واقع یک صف طولانی از این افراد وجود دارد، اما کسانی که مهارت و هنر مدرن دارند به راحتی می‌توانند در این کشور کسب و کار به دست آورند‌.

یکی دیگر از مزیت هایی که کشور اسپانیا دارد و باعث شده است سالانه مهاجران زیادی برای اشتغال به این کشور بروند، این است که این کشور به دومین صنعت گردشگری دنیا تبدیل شده است. اقلیم، آثار تاریخی، جغرافیا و امکانات رفاهی در اسپانیا باعث شده تا صنعت گردشگری به یک منبع درآمد و اشتغال اصلی این کشور تبدیل شود و سالیانه صنعت گردشگری کارگران زیادی را جذب خود می کند و افرادی که در این زمینه تجربه دارند، به راحتی می توانند وارد صنعت گردشگری اسپانیا شوند.

هزینه زندگی در شهر های مختلف اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا همانطور که میدانید برای زندگی کردن در اسپانیا نیاز به هزینه های بسیار زیادی داریم، چون کسانی که اقامت می گیرند تحت پوشش دولت قرار نمی‌گیرند و چون اسپانیا کشوری پیشرفته است، همه هزینه‌های آن در بخش‌های مختلف بسیار گران قیمت هستند. هزینه زندگی در اسپانیا به گونه ای است که افراد باید ساعات طولانی را مشغول به کار باشند تا بتوانند هزینه های خود و خانواده های خود را تامین کنند.

از جمله مهم ترین هزینه‌هایی که برای زندگی در شهرهای مختلف اسپانیا وجود دارد، هزینه بهداشت و درمان است. افرادی که می‌خواهند در مقاطع مختلف تحصیل کنند باید هزینه‌های زیادی را برای تحصیل خود در دانشگاه های معتبر و مدرن و همچنین مدارس پرداخت کنند برای مثال دانشجویان برای هزینه‌ی زندگی خود به طور متوسط باید از ۱۰۰۰ تا ۱۳ هزار یورو در سال خرج کنند .

همانطور که می‌دانید این هزینه چندان کم نیست و افراد باید بخش اعظمی از درآمد خود را صرف این هزینه کنند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تور ارزان ترکیه را نیز مشاهده فرمایید!

هزینه زندگی در شهر های مختلف اسپانیا

شرایط آموزشی و تحصیلات اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا اسپانیا همانطور که می‌دانید دارای سابقه بسیار زیادی در زمینه آموزش است. در کشور اسپانیا به طور کلی 76دانشگاه وجود دارد که چهل و پنج نمونه از این دانشگاه ها توسط دولت اسپانیا اداره می شود و بودجه آنها نیز توسط اسپانیا تامین می شود، در مقابل ۳۱ دانشگاه به صورت خصوصی اداره می‌شود و یا توسط کلیسای کاتولیک اداره می شود.

مهاجر پذیری کشور اسپانیا

کشور اسپانیا جزو کشورهایی است که بسیار مهاجرپذیر است و از طریق گوناگون مهاجر می پذیرد. شرایط زندگی مهاجر در اسپانیا با کسی که در اسپانیا زندگی می‌کند و بومی محسوب می‌شود، بسیار متفاوت است. همانطور که مشخص است فردی که مهاجرت می کند علاوه بر هزینه های مهاجرت، هزینه‌های دیگر نیز بر او تحمیل می‌شود، برای مثال کسی که برای تحصیل به کشور اسپانیا مهاجرت می کند، علاوه بر هزینه ای که برای مهاجرت خود می کند باید در کشور اسپانیا برای خود محلی برای زندگی پیدا کند. فرد علاوه بر تحصیل کردن باید مشغول کسب و کاری شود که بتواند هزینه‌های زندگی خود را تامین کند. بعد از اخذ اقامت دائمی فرد دیگر مهاجر محسوب نمی‌شود و جزء شهروندان اسپانیا است که این هزینه‌ها برای او بسیار کمتر می می‌شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن را نیز مشاهده فرمایید!

مهاجر پذیری کشور اسپانیا

امنیت اسپانیا

از شرایط زندگی در اسپانیا، امنیت بسیار بالا است. دولت اسپانیا برای برقرار کردن امنیت در سراسر کشور خود مانند دیگر کشورها نیروهای بسیار زیادی را در پلیس امنیت استخدام کرده است و از آنها خواسته است که به صورت شیفتی و در هر ساعت از شبانه روز در سطح شهرهای مختلف حضور داشته باشند و تدبیری که دولت در این زمینه انجام داده است، این است که برای نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی خود شرایط بسیار ویژه را قائل شده است، از جمله شرایط این است که حقوق آنها نسبت به هزینه هایی که دارند چند برابر است.

حتی دولت برای سربازان خود نیز این شرایط ها را گذاشته است و همه اینها را برای این قرار داده است که افراد به سوی نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی جذب شوند.

همانطور که برای این نیروها حقوق بسیار زیادی قائل شده است، از آنها تقاضای برقراری امنیت صددرصد در شهرها را خواسته است و اینکه باید حواسشان به همه جوانب امنیت در سطح شهر باشد.

همه ی تلاش های دولت برای برقراری امنیت باعث شده است که زنان در این کشور امنیت خاطر داشته باشند و بتوانند در هر ساعتی از شبانه روز بیرون می‌روند و دردسری هم برایشان نخواهد داشت و همین امنیت باعث شده که بیشتر مهاجران کشور اسپانیا زنان باشند و نکته ای که در اینجا قابل توجه است این است که حدود چهل درصد از کارکنان دولت فرانسه بانوان هستند و این یک عدد بسیار بزرگی است که همه ی جهان را وا داشته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed